Rusijos Gynybos ministerija kuria palydovinės žvalgybos sistemą “Akvarelė“


Rusijos gynybos ministerija ir Federacinė kosmoso agentūra (Roskosmos) pradėjo kartu kurti daugiapozicinę palydovinę sistemą.

Bandomieji konstravimo darbai pavadinti „Akvarelė“. Projektas numatytas ne mažiau kaip penkeriems metams.

Aukšto rango šaltinis iš Gynybos ministerijos pranešė laikraščiui „Izvestija“, kad konkursą šios sistemos pagrindui parengti laimėjo Centrinis Bergo mokslinių tyrimų radiotechnikos institutas (CNIRTI).

„Sistemos pagrindą sudarys priėmimo ir perdavimo stočių kompleksas, išmėtytas po visą šalies teritoriją. Jų kaina – apie 900 mln. rublių. Konkursas gynybinės pramonės komplekso (OPK) mokslinių tyrimų institutams paskelbtas 2012 metų pabaigoje. Be CNIRTI, jame dalyvavo penkios įmonės.

Pagal konkurso reikalavimus, naujų stočių turi būti ne mažiau kaip penkios; jos bus išdėstytos nuo Kaliningrado iki Kamčiatkos. Tokių stočių kompleksas bus savotiška matrica, prie kurios vėliau prisijungs radiolokacinės, radiotechninės ir vaizdo žvalgybos palydovai.

Pirmajame etape „Akvarelė“ dirbs Rusijos karinio jūrų laivyno (KJL) interesams, kuriam irgi kuriamas palydovinis laivų aptikimo kompleksas „Lijana“ su aparatais „Pion-NKS“ ir „Lotos-S“.

Kaip tikimasi, CNIRTI apgins sistemos projektą 2013 metų birželį. Galutiniame etape projekto realizavimu užsiims Roskosmoso įmonės, kurios specializuojasi palydovinių ir radioelektroninių ryšių sistemų srityse.

2012 metų lapkritį buvo pranešta, kad iki 2013 metų pabaigos Rusijoje bus pradėta diegti nauja daugiapozicinė žvalgybos ir informacijos sistema (MRIS), kuri galės susekti lėktuvus ir laivus per tūkstančius kilometrų. Išankstiniai tokios sistemos bandymai buvo atlikti 2009 metais. Tada darbas buvo koordinuojamas Rusijos KJL lėktuvuose ir laivuose.

Šaltinis: “Izvestija”

2013.02.11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *