Rusijos invazija į Ukrainą: naujausi įvykiai


Ukrainos kariai prieš mūšį

Vilnius, kovo 1 d. (ELTA). Pateikiami naujausi Rusijos karo su Ukraina įvykiai:
 
Kijevo apsuptis
 
Palydovinėse nuotraukose matyti didžiulė karinė kolona, ​​besitelkianti į šiaurę nuo Ukrainos sostinės Kijevo, kur gyventojai rengiasi Rusijos puolimui. Rusijos kariuomenė jiems sako, kad jie gali „laisvai išvažiuoti“ vienu greitkeliu, vedančiu į pietus, tai – užuomina, kad bus atakuojamos civilinės teritorijos.
 
Charkovo puolimas
 
Rusijos pajėgos apšaudo antrąjį Ukrainos miestą Charkovą, gyvenamuosiuose rajonuose žuvo mažiausiai 11 civilių, pranešė meras. Naujienų agentūros AFP žurnalistas mieste matė sunaikintą mokyklą, sudegusius rusų šarvuočius ir rusų karių lavonus po ankstesnių kautynių.
 
Rusai pasiekė Chersoną
 
Rusijos pajėgos pasiekė pietinį Chersono miestą netoli Maskvos kontroliuojamo Krymo, jo pakraštyje įrengia kontrolės punktus, pranešė meras. Maskva prieš dvi dienas tvirtino apgulusi miestą.
 
Žuvo 352 civiliai
 
Kijevas teigia, kad nuo praėjusio ketvirtadienio, kai prasidėjo invazija, žuvo 352 civiliai, įskaitant 14 vaikų.
Pusė milijono pabėgėlių
 
Kijevas. 2022.02.25. EPA – ELTA foto

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra teigia, kad per pastarąsias penkias dienas iš Ukrainos pabėgo beveik 520 tūkst. žmonių, dar dešimtys tūkstančių šalyje neteko namų.
 
Karo nusikaltimai
Tarptautinio Baudžiamojo Teismo prokuroras Karimas Khanas sako, kad tiria „padėtį Ukrainoje“ ir yra „pagrįstas pagrindas“ manyti, jog „karo nusikaltimai ir nusikaltimai žmoniškumui vykdomi“ nuo 2014 metų.
 
Turkija blokuoja karo laivus
 
Turkija, vadovaudamasi 1936 m. sutartimi, blokuoja karo laivus Bosforo ir Dardanelų sąsiauryje, tai riboja Rusijos ir kitų karinio jūrų laivyno išteklių judėjimą.
 
Pokalbiai tęsiasi
 
Ukrainos ir Rusijos derybininkai pirmąjį derybų ratą baigė be proveržio. Abi pusės susitarė „netrukus“ surengti antrąjį ratą.
 
V. Putino reikalavimai
 
Vladimiras Putinas rodo kumštį

Pokalbyje telefonu su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu Rusijos lyderis Vladimiras Putinas ir toliau reikalavo „demilitarizuoti ir denacifikuoti“ Ukrainą ir kad Vakarai pripažintų jo įvykdytą Krymo aneksiją.
 
Branduolinė baimė
 
Jungtinių Tautų atominės energetikos priežiūros institucijos TATENA vadovas pareiškė „didelį susirūpinimą“, kad įsiveržę Rusijos kariai veikia netoli Zaporožės – didžiausios Ukrainos atominės elektrinės.
 
Socialinės žiniasklaidos pažabojimas
 
„Twitter“ ir „Facebook“ žada šalinti iš interneto su Rusijos valstybe susijusius naujienų leidinius. 
 
Rusija pašalinta iš 2022 metų pasaulio futbolo čempionato, jos komandos nušalinamos nuo visų tarptautinių futbolo varžybų „iki kito pranešimo“, teigia FIFA ir UEFA.
 
TOK: išmesti Rusiją iš sporto
 
Protestuodamas prieš invaziją, Tarptautinis olimpinis komitetas ragina sporto federacijas uždrausti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti.
 
Išvaryti rusai
 
Jungtinės Valstijos nusprendė išsiųsti iš Amerikos 12 Rusijos Jungtinių Tautų misijos narių, nes jie yra „žvalgybos darbuotojai“.
 
Daugiau sankcijų
 
JAV ir Kanada uždraudė visus sandorius su Rusijos centriniu banku, taikydamos precedento neturinčias sankcijas. Europos Sąjunga į savo sankcijų juodąjį sąrašą įtraukė daugiau V. Putino sąjungininkų, įskaitant Kremliaus ruporą Dmitrijų Peskovą ir oligarchus Igorį Sečiną, Ališerį Usmanovą, Petrą Aveną ir Michailą Fridmaną.
 
Rublio krachas
 
V. Putinas įsakė imtis kapitalo kontrolės ir verčia eksportuotojus pirkti rublius, kad gautų daugiau valiutos, kuri smuko penktadaliu ir pasiekė rekordines žemumas.
 
Suomija stos į NATO?
Suomijos slaptoji tarnyba SUPO
 
Tradiciškai neprisijungusios Suomijos, turinčios ilgą sieną su Rusija, įstatymų leidėjai diskutuos dėl narystės NATO. Tai vyksta Helsinkiui priėmus „istorinį“ sprendimą tiekti ginklus Ukrainai.
 
Jokių Holivudo filmų
 
Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą „Disney“ ir „Sony Pictures“ sustabdė savo filmų išleidimą Rusijos kino teatruose.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2022.03.01; 10:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *