Rusijos raketa pataikė į žymiosios Odesos Atsimainymo katedros altorių


Rusijos raketa pataikė į žymiosios Odesos Atsimainymo katedros altorių. EPA-ELTA nuotr.

Odesa, liepos 23 d. (Ukrinform-ELTA). Rusijos raketa sunaikino Odesos Atsimainymo katedros centrinį altorių, dėl to šventovė buvo iš dalies sugriauta, teigia Ukrainos stačiatikių bažnyčios (Maskvos patriarchato) Odesos vyskupija.
 
„2023 metų liepos 23-sios naktį per Rusijos teroristų ataką Odesos mieste priešo raketa pataikė į Atsimainymo katedrą. Raketa pataikė tiesiai į centrinį altorių, dėl to katedros pastatas ir trys apatiniai aukštai buvo iš dalies sugriauti, o interjeras ir ikonos smarkiai apgadintos“, – rašoma pranešime.
 
Pažymima, kad apatinėje katedros dalyje esančios tarnybinės patalpos buvo nuniokotos, be to, katedroje buvo sužeistas apsauginis.
Rusijos raketa pataikė į žymiosios Odesos Atsimainymo katedros altorių. EPA-ELTA nuotrauka
 
„Ukrainos Stačiatikių Bažnyčios Odesos vyskupija dar kartą smerkia Rusijos agresiją prieš Ukrainą, šį teroro aktą prieš pagrindinę Odesos miesto šventovę ir dvasinę širdį – Šventojo Atsimainymo katedrą, aplink kurią gyvena taikūs civiliai gyventojai, o pati katedra niekaip nesusijusi su kariniais objektais“, – pridūrė vyskupija.
 
„RBC-Ukraina“ rašo, kad Atsimainymo katedra yra didžiausia Odesos stačiatikių cerkvė. Ji taip pat vadinama pagrindine pietų Ukrainos katedra. Šventovė buvo pastatyta 1794 metais, tačiau buvo sugriauta valdant diktatoriui Stalinui. Ukraina katedrą atstatė 2005 metais.
 
Živilė Aleškaitienė (UKRINFORM)
 
2023.07.24; 05:56
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *