Rusijos teismas priėmė sprendimą už akių suimti dvi Ukrainos ministres


Rusijos slaptoji tarnyba FSB

Maskva, gruodžio 6 d. (AFP-ELTA). Maskvos teismas antradienį priėmė sprendimą už akių suimti du Ukrainos ministres, kurios buvo apkaltintos Rusijos teritorinio vientisumo pažeidimu.
 
Sprendimas buvo priimtas gavus saugumo tarnybos FSB prašymą suimti Ukrainos vicepremjerę Iryną Vereščuk ir užsienio reikalų ministro pavaduotoją Eminę Džaparovą.
 
„Prašymas patenkintas“, – AFP sakė Maskvos Lefortovo rajono teismo atstovė spaudai Anastasija Romanova.
 
Rugsėjį Rusija pareiškė aneksavusi keturis Ukrainos regionus, kuriuos jos pajėgos kontroliuoja tik iš dalies, surengusi vadinamuosius referendumus Donecke ir Luhanske rytuose ir Zaporižioje bei Chersone pietuose.
 
Aukšto rango Ukrainos politiniai veikėjai, įskaitant prezidentą Volodymyrą Zelenskį, keliauja po šalį, taip pat ir po regionus, kuriuos Maskva teigė aneksavusi nepaisant kovų. Antradienį V. Zelenskis lankėsi Slovjansko mieste netoli fronto linijos.
 
Ukrainos okupuotų teritorijų reintegracijos ministrė I. Vereščuk keliavo į Chersoną po to, kai Kyjivo pajėgos lapkričio mėnesį atgavo šį miestą.
FSB jus seka
 
Krymo totorė E. Džaparova kelia klausimus, susijusius su 2014 metais Rusijos aneksuoto Krymo pusiasalio etnine mažuma, ir ragina tarptautinę bendruomenę teikti paramą „Krymo deokupacijai ir jo grąžinimui į Ukrainos sudėtį“.
 
Abi moterys įtrauktos į Rusijos ieškomų asmenų sąrašą.
 
Reaguodama į Rusijos saugumo tarnybos prašymą E. Džaparova šmaikštavo, kad Maskva pripažino „mano darbo veiksmingumą“.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.12.07; 06:04
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *