Rusijos vyskupas: Epifanijos maudynės neturi virsti orgija gausiai prisigeriant alkoholio


Rusijos vyskupas: Epifanijos maudynės neturi virsti orgija gausiai prisigeriant alkoholio. EPA-ELTA nuotr.

Maskva, sausio 17 d. (TASS-ELTA). Epifanijos maudynės yra „pamaldi religinė praktika“ ir turi būti atliekama su malda, o ne virsti orgija gausiai prisigeriant alkoholio. Tai pirmadienį pareiškė Maskvos patriarchato Zelenogrado vyskupas Sava (Tutunovas).
 
„Jeigu žmogus, eidamas maudytis Apreiškimo dieną atlieka maldą, maldoje pasineria į vandenį, prisimena Išganytojo krikštą, galime kalbėti apie pamaldžią religinę praktiką, prisidedančią prie materializuoto, vizualaus Evangelijos įvykio atminimo. O jeigu maudynės virsta orgija gausiai geriant alkoholį, tuštybės muge ir įvairiomis kitokiomis nepadorybėmis, tai yra Evangelijos įvykių atminimo paveikslo iškraipymas. Nuodėmė“, – savo „Telegram“ kanale parašė vyskupas Sava.
 
Jis pridūrė, kad maudynės yra tik paprotys, todėl į ledinį vandenį neturėtų skubėti tie, kuriems tai nerekomenduojama sveikatos sumetimais.
Maskvos patriarchato Volokolamsko metropolitas Ilarionas praėjusį šeštadienį paprašė tikinčiųjų šiemet dėl sunkios epidemiologinės padėties „kuo atsargiau“ elgtis per tradicines Kristaus krikšto maudynes. Jis priminė, kad bet kokie masiniai žmonių susibūrimai dabar nepageidautini ir geriau pasisaugoti.
 
Rusijos stačiatikių bažnyčia švenčia Viešpaties krikštą sausio 19 dieną. Naktį į tą dieną daugelis tikinčiųjų tradiciškai neria į eketę.
 
Viljama Sudikienė (TASS)
 
2022.01.17; 10:48
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *