Rusų milijardierius siunčia SOS signalą


Sergejus Polonskis nuo sausio kamuojasi karštoje Kambodžos kalėjimo kameroje, iš kur siunčia SOS signalus Rusijos valdžiai, kaltindamas tėvynės biurokratiją, kad ši nieko nedaranti savo tautiečiui išvaduoti. Jis jau sumokėjo 1,5 mlrd. dolerių mokesčių ir tuo pagrindu tikisi gauti „kokybiškas paslaugas savo laisvei, savo sveikatai, saugumui ir investicijoms apginti“, rašo Le Figaro.

Nusikaltimo sudėtis atrodytų juokinga: Naujiesiems metams S.Polonskis su trim draugais išsinuomojo jachtą ir pasigėręs surengė joje fejerverką, uždaręs komandą triume, o paskui išmetė šešis jūreivius per bortą. Vėliau su aukomis pavyko susitarti, ir jie atšaukė skundą, gavę po 1000 dolerių.

Bet jei du verslininko draugai buvo paleisti, tai S.Polonskiui košmaras tebesitęsia tiek Kambodžoje, tiek ir Maskvoje, kur jis, pasak jo, tapo savo holdingo partnerio suktybių auka. Jis kaltina savo partnerį darant spaudimą Kambodžos valdžiai, kad ši užlaikytų jį kalėjime.

„Jeigu įkalinimo priežastys lieka neaiškios, tai Rusijos valdžios tyla S.Polonskio atžvilgiu dar labiau stebina, ypač turint omenyje, kaip įnirtingai ji kovoja už kalinamo JAV numanomo prekeivio ginklais Viktoro Buto išlaisvinimą“, – pažymi korespondentas Pierre‘as Avrilis. Rusijos URM‘o vadovas Sergejus Lavrovas pavadino savo tėvynainio elgesį „provokaciniu“ ir pareiškė, kad jam reikalingas gydytojas, primena leidinys.

Savo ruožtu milijardierius Aleksandras Lebedevas, 2011 metų rugsėjį susipešęs su S.Polonskiu tiesioginiame televizijos programos eteryje, pareiškė, kad pastarąjį „užjaučia“ ir nori nusiųsti jam į kalėjimą elektroninę biblioteką, kad tas pasiskaitytų „Nusikaltimą ir bausmę“ bei „Idiotą“. Pačiam A.Lebedevui už S.Polonskio sumušimą gresia penkeri metai kalėjimo už „chuliganizmą“, primena leidinys, ironiškai apibendrindamas: „Toks rūstus rusų verslininkų gyvenimas“.

Šaltinis: Le Figaro

2013.04.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *