S. Cichanouskaja ragin imtis „drąsesnių“ priemonių prieš Baltarusiją


Sviatlana Cichanouskaja. EPA – ELTA nuotr.

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja penktadienį paragino Europos Sąjungą (ES) būti „drąsesne“ ir paskelbti daugiau sankcijų Minsko režimui, kai šis priverstinai nutupdė lėktuvą ir sulaikė juo skridusį opozicijos aktyvistą.
 
Hagoje susitikusi su Nyderlandų premjeru Marku Rutte S. Cichanouskaja teigė, kad ES valstybių diskutuojamos priemonės, kuriomis ketinama nusitaikyti į Baltarusijos ekonomikos sektorius, yra nepakankamos.
 
„Dabar mes turime būti stipresni, drąsesni, ir Europos Sąjunga turi būti stipresnė, drąsesnė savo rezoliucijose ir sprendimuose“, – žurnalistams sakė Baltarusijos opozicijos lyderė.
 
Ji paragino paskelbti „naują sankcijų paketą“, kuriuo būtų taikomasi į asmenis, kurie atsakingi už sekmadienį įvykdytą priverstinį lėktuvo nutupdymą ir juo skridusio opozicijos aktyvisto Ramano Pratasevičiaus sulaikymą.
 
M. Rutte pažadėjo bendradarbiauti su S. Cichanouskaja dėl „visko, ko reikės“ būsimoms sankcijoms, tačiau pridūrė, kad jau justi Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimui daromas spaudimas.
 
„Režimas akivaizdžiai panikuoja. Faktas, kad jie tai padarė su šiuo lėktuvu, o tai visiškai neturi precedento, rodo, kad jie panikuoja“, – žurnalistams sakė M. Rutte.
 
Nyderlandų premjeras teigė, kad ES „smogs jiems ten, kur galime jiems smogti smarkiausiai, o tai, žinoma, yra jų resursai, jų reputacija, jų piniginė, viskas“.
 
ES lyderiai jau susitarė uždrausti į bloko oro erdvę įskristi Baltarusijos oro linijų laineriams ir pateikė ES oro vežėjams rekomendaciją vengti Baltarusijos oro erdvės.
 
27 šalių diplomatai šiuo metu siekia išplėsti Baltarusijai taikomas sankcijas ir planuoja smogti svarbiems ekonomikos sektoriams, siekiant paveikti A. Lukašenkos režimo finansavimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.29; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *