Šalia Klaipėdos ant seklumo įstrigo laivas „Ocean Crown“


Pirmadienio rytą laivo vertinimo komisija apžiūrėjo ant seklumos prie Melnragės paplūdimio užplaukusio Kipro laivo „Ocean Crown“ išorinį korpusą. Pasak Lietuvos kariuomenės informacijos, apžiūros metu buvo fiksuota korpuso deformacija.

Dėl blogėjančių oro sąlygų didėja tikimybė, kad laivo korpusas toliau deformuosis, dėl to gali į aplinką išsilieti laive esantys naftos produktai.

Kaip jau skelbta, siekiant atlikti tolesnį laivo būklės vertinimą, komisijai buvo būtina patekti į laivo vidų, bet dėl nepalankių oro sąlygų jos nariai negalėjo išsilaipinti ant laivo iš katerio. Todėl buvo kreiptasi į Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą (JGKC) prašant pasitelkti Karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparnį, kad šis į laivą nuskraidintų trijų vertintojų grupę. Gavus kariuomenės vado leidimą, užduočiai vykdyti buvo skirtas paieškos ir gelbėjimo poste Nemirsetoje budintis KOP sraigtasparnis AS-365.

Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras informavo, kad KOP sraigtasparnis, be vertintojų nugabenimo iki „Ocean Crown“, papildomai iš laivo nukėlė ir į Klaipėdą atskraidino sveikatos problemų turintį laivo įgulos narį.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.12.26; 00:01

print