Viešas laiškas Kinijos vadovybei


Esame tik 3 milijonų lietuvių krikščioniška tauta iš septynių milijardų žemės gyventojų, tačiau mes drauge su kitomis pavergtomis tautomis nugalėjome Sovietų Sąjungos komunistinį režimą.

Todėl esame jautresni kenčiantiems ir kovojantiems už žmogaus teises. Tad tebūnie leista ir mums su ypatinga pagarba išsakyti Jums didžiosios, modernios Kinijos vadovams tai, ką galvoja kiekvienas į Dievą tikintis žmogus. Jeigu Kinijos žmonės galėjo padaryti tokią didelę pažangą ekonominėse reformose, įvedant laisvosios rinkos dėsnius, leidžiant veikti nevyriausybinėms organizacijoms, tai kodėl negalima visa tai vainikuoti ir žmogaus teisių apsauga?

Pasaulį stebina kinų tautų darbštumas ir talentingumas. Šiandien negalima palyginti Kinijos su Sovietų Sąjunga, ji įgauna vis demokratiškesnį atspalvį, tačiau visą pažangiąją žmoniją tebejaudina žmogaus teisių padėtis Jūsų tėvynėje.

Mes tikime, kad taika ir pažanga plėsis Azijos žemyne, o Kinijos vyriausybė supras esamą padėtį žmogaus teisių srityje. Jos yra prigimtinės ir Dievo duotos žmogui ir tautoms. Pagarbiai prašome, kad nebebūtų persekiojami tiek krikščionys, tiek kitų religijų išpažinėjai, būtų jiems leista laisvai garbinti Dievą savo būdu, o katalikų Bažnyčiai laisvai palaikyti ryšius su Šv. Sostu Romoje. Mes drauge su viso pasaulio krikščionimis, kurių yra virš pusantro milijardo, pasitikime Kinijos vadovybės gera valia. Tai įneš daugiau santaikos Kinijoje ir visame pasaulyje. Krikščionys niekada nekovojo su teisėta valdžia.

Pasaulis seniai pripažino, kad kiekviena tauta turi apsisprendimo teisę, ką tvirtina Jungtinių Tautų Žmogaus teisių deklaracija ir eilė tarptautinių dokumentų. Ir beveik visos tautos šiandien yra pasirinkusios savo kelią. Būtų nuostabu iš Jūsų pusės pagerbti Jo Šventenybės Dalai Lamos ryžtą, leidžiant išsaugoti jo tėvynės savitą kultūrą, suteikiant Tibetui tikrą autonomiją ir politinę laisvę, kad nebedegtų gyvieji fakelai – Tibeto žmonės.

Taip pat mums kelia nerimą ir uigūrų tautos sunkus likimas. Suteikus religinę ir kultūrinę laisvę uigūrų tautai, tai įvertins visas islamo pasaulis.

Telaimina pasaulio Viešpats Pekino vadovus ir visas Kinijos tautas, kad vyriausybė galėtų atlikti taikingą vaidmenį pasaulyje.

Pagarbiai, tikėdamiesi, kad mūsų samprotavimai ras atgarsį Jūsų širdyse.

Nuotraukoje: Bažnytinės ir civilinės teisės dr., italų civilinės teisės dr., teologijos lic. doc., kanauninkas Robertas Pukenis, šio viešo laiško Kinijos vadovybei autorius. 

Laisvės Kovotojų Sąjungos vardu  – Jonas Burokas.

Viešas laiškas išsiųstas Kinijos Vadovybei: Kinijos Prezidentui HU DZINTAO ir Premjerui WEN JIABAO.

2012.04.04

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *