Britų žvalgyba neutralizavo pasikėsinimą į čečėną Achmedą Zakajevą


Britų specialioji tarnyba MI 5 tvirtina laiku sužinojusi apie rengiamą pasikėsinimą į Čečėnijos separatistų atstovą Achmedą Zakajevą. Todėl britų slaptosioms tarnyboms ir pavykę užkirsti kelią nusikaltimui. Pasikėsinimas į čečėną Achmedą Zakajevą greičiausiai būti įvykęs vienoje atokesnėje Londono gatvėje. Bent jau taip teigia britų laikraštis „The Telegraph“.

Nužudyti A.Zakajevą buvo pavesta 45 metų rusui, siekiančiam gauti leidimą nuolatos gyventi Didžiojoje Britanijoje. Pasamdyto žudiko pavardė nenurodoma. “The Telegraph” rašo, jog samdomas žudikas turi šeimą – augina net šešešą vaikų. Be to, kadaise tarnavo Rusijos ginkluotosiose pajėgose.

Kol kas britų teisėsauga samdomą žudiką įvardinusi kaip asmenį E 1. Šios žmogžudystės užsakovas – Kremliaus remiamas Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas. Britų spaudoje teigiama, esą “Ramzanas Kadyrovas, kuris buvo atsakingas už keleto savo oponentų nužudymą, turi „juodąjį sąrašą“ asmenų ir norėjo, (kad) kai kurie jų būtų nužudyti“.

Achmedas Zakajevas, šiuo metu gyvenantis Didžiojoje Britanijoje ir tvirtinantis, jog dabartinė Čečėnijos valdžia – prorusiška, greičiausiai buvo įtrauktas į juodąjį R.Kadyrovo sąrašą.

Nūtina pabrėžti, jog MI 5 tvirtina turinti duomenų, kad samdomas žudikas E 1 yra greičiausiai dalyvavo ir buvusio R. Kadyrovo apsaugininko Umaro Israilovo nužudymo Vienoje 2009 metais operacijoje.

Nuotraukoje: Achmedas Zakajevas, kurį, pasak britų žvalgybos, medžioja dabartinis Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas.

AFP, “The Telegraph” informacija

2012.04.04

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.