Šalies vadovų užuojauta dėl Leonardo Gutausko mirties


Rašytojas, dailininkas Leonardas Gutauskas. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė šeštadienį pareiškė užuojautą dėl Amžinybėn išėjusio legendinio lietuvių rašytojo, tapytojo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Leonardo Gutausko mirties.
 
Anot šalies vadovo, tai didžiulė netektis ir menininko šeimai, ir meno bendruomenei, ir visai Lietuvai.
 
„Netekome iškilaus ir įvairialypio kūrėjo, kurio meninė biografija – tai ištisa mūsų šalies istorijos ir kultūros epocha. Leonardo Gutausko kūryboje – tapyboje, prozoje ar poezijoje – vyravo savitas, gilus ir skaidrus mąstymas, vis grąžindavęs mus prie amžinųjų vertybių prasmės ir jėgos“, – sakė prezidentas.
 
Pasak šalies vadovo, L. Gutauskas gebėjo savitai ir glaudžiai sujungti kelis meninius žanrus, taip sukurdamas unikalų ir daugiasluoksnį kūrybos pasaulį, įkūnijantį asmens, tautos, valstybės tapatybės paiešką.
 
„Šį pasaulį paliko įvairiapusis talentas, savito ir atpažįstamo braižo savininkas. Rašytojas ir menininkas gebėjo meistriškai vaizduoti tiek sakralius, tiek paprastus reiškinius ir sujungti juos į unikalią visumą. L. Gutausko kūryba ilgam išliks Lietuvos meno aukso fonde. Nuoširdžiai užjaučiu artimuosius ir visus L. Gutausko talento gerbėjus“, – sakoma Vyriausybės vadovės užuojautoje.
 
Leonardas Gutauskas mirė naktį į šeštadienį eidamas 83-iuosius metus.
 
Eleonora Budzinauskienė (ELTA)
 
2021.09.26; 00:30
print