SBU informuoja: Maskvos šnipai bando įpūsti naująjį Maidaną


Oficialūs Ukrainos šaltiniai tvirtina, kad Kremlius organizuoja naująjį Maidaną.

Oficialiojo Kijevo teigimu, Rusija siekia pakurstyti nuotaikas tų ukrainiečių, kurie nepatenkinti, kaip Ukrainos kariuomenė priešinasi Vladimiro Putino palaikomiems separatistams.

Rusijos slaptosios tarnybos mėgina efektyviai išnaudoti Ukrainos patriotus, kuriems skaudu dėl šalies karinių pasitraukimų ir atsitraukimų.

Lengva numatyti, kodėl Kremliui parūpo sau naudinga linkme „pakreipti“ proeuropietiškos Vakarų Ukrainos dėmesį: tegul kuo aršiau kritikuoja Ukrainos prezidentą ir premjerą, esą šie nemoka ginti Ukrainos. Ir tuo pačiu Kremlius nesiliauja rimtoms kovoms kurstęs separatistų Rytų Ukrainoje. Bent jau tokį scenarijų leidinyje „The Sunday Times“ braižo Bojanas Pančevskij.

Autorius cituoja aukšto rango Ukrainos jėgos struktūrų atstovo žodžius: „Rusijos žvalgyba labai sėkmingai išnaudoja kylantį Ukrainos visuomenės nepasitenkinimą dėl paskutiniųjų Ukrainos pralaimėjimų – jį nukreipia į Ukrainos prezidentą Petro Porošenką. O tai reiškia, kad Ukrainos vyriausybės dėmesys atitraukiamas nuo Rytų Ukrainos problemų į Kijevą. Pagrindinis Rusijos žvalgybos tikslas – kurstant patriotinius ukrainiečių jausmus įpūsti naująjį Maidaną, kuris atvestų šalį į tikrą politinį ir ekonominį chaosą. Po paskutiniųjų nesėkmingų Kijevo pasipriešinimo akcijų atiduodant Rusijai vis naujas teritorijas tokia versija – neatmestina. Juolab kad šiame sąmoksle dalyvauja gausus vidurinysis Ukrainos politikų ešalonas“.

Leidinio šaltiniai taip pat pranešė, jog Ukrainos lyderis P.Porošenko „svarsto galimybę įvesti karinę padėtį šešiose Ukrainos srityse būtent tam, kad Ukrainos žvalgybai būtų lengviau grumtis su rusų šnipais“.

Kitas B.Pančevskio pašnekovas, susijęs su gynybos batalionu „Azov“, pareiškė: „Jei dabartinė Ukrainos valdžia nepajėgs efektyviau ginti šalies ir nesumažins korupcijos, mums prireiks naujojo Maidano, ir mūsų batalionas pajėgs imtis šio vaidmens.

Šaltinis Ukrainos žvalgyboje patvirtino leidiniui „The Sunday Times“, kad Vakarų Ukrainoje auga ukrainiečių nepasitenkinimas, kaip oficialusis Kijevas organizuoja karinę kapmpaniją priešinantis rusų antpuoliams.

Tiksliau tariant, Vakarų Ukrainoje daugėja manančiųjų, jog Ukraina ir taip yra Europos dalis, ir jie nenori žūti Rytų Ukrainos frontuose. Tokie ukrainiečiai sako: „Pasitenkinkime mažu krauju“.

Kremliui to tik ir tereikia: jis sėkmingai drumsčia vandenį ten, kur jau ir taip drumzlina.

Nuotraukoje: Ukrainos žvalgybos SBU ženklas.

Informacijos šaltinis: The Sunday Times

2015.02.25; 05:20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *