Seimas imsis apkaltos parlamentarui P. Gražuliui


Petras Gražulis. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Už kitą Seimo narį balsavęs parlamentaras Petras  Gražulis vėl yra kolegų dėmesio centre. Antradienį startuos 47 parlamentarų grupės jam inicijuota apkalta, kurią iš Seimo tribūnos ketina pateikti Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius.
 
Apkaltos procedūros P. Gražulis  sulaukė dėl to, kad  pernai rugsėjo 15 d. Seimo plenarinio vakarinio posėdžio metu, balsuodamas už  Seimo narį Liną Jonauską, „savo sąmoningais veiksmais pažeidė Seimo statutą, Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintą sąžiningumo principą bei galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir (ar) sulaužė Seimo nario priesaiką“.
 
Seimui bus siūloma sudaryti specialiąją tyrimo komisiją, kuri ištirtų siūlymo pradėti apkaltos procesą P. Gražuliui pagrįstumą ir pateiktų išvadą, ar yra pagrindo pradėti tokį procesą.
 
Komisiją siūloma sudaryti iš 11 Seimo narių. Jeigu Seimas pritartų, jai būtų pavesta iki šių metų gegužės 1 d. atlikti tyrimą bei pateikti išvadą Seimo Pirmininkui.
 
Kaip primena ELTA, Seimo Etikos ir procedūrų komisija pernai nustatė, kad Seimo narys Petras Gražulis, balsuodamas už Seimo narį Liną Jonauską, pažeidė Seimo statuto nuostatas ir Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintą sąžiningumo principą.
 
Seimo narys P. Gražulis etikos sargams nurodė, kad galėjo netyčia klaidingai paspausti Seimo nario L. Jonausko darbo vietoje esantį balsavimo mygtuką.
 
Jadvyga Bieliavska (ELTA)
 
2023.03.21; 06:13
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *