Seimas kuria Ateities komitetą, o Migracijos komisijos atsisako


Lietuvos Seimas iš paukščio skrydžio. Slaptai.lt nuotr.

Seime  bus įkurtas naujas – Ateities komitetas, o kadenciją baigusiame Seime veikusi Migracijos komisija – panaikinta.
 
Tokios parlamentinio darbo organizavimo naujovės numatytos antradienį Seime priimtame Statuto pakeitime. Statuto pataisas palaikė 118 Seimo narių, niekas nebuvo prieš, 3 parlamentarai susilaikė.
 
Ateities komitetas rengs ir svarstys visuomenės ir valstybės ateities raidos modeliavimą, inovacijų ir technologinės pažangos plėtrą, emigracijos ir reemigracijos procesus bei jų įtaką visuomenės raidai, valstybės modernizavimą. Naujas komitetas taip pat atliks parlamentinę kontrolę komiteto kompetencijai priklausančiais klausimais.
 
Parlamentarai Seimo statute taip pat pakeitė kai kurias nuostatas dėl laikinųjų komisijų sudarymo, įteisino  „Seimo komitetų pranešimus svarbiausiais valstybės ir visuomenės gyvenimo klausimais“.
 
Statuto pataisos numato, kad kiekvienos eilinės sesijos metu, išskyrus pirmąją naujai išrinkto Seimo sesiją, komitetai, svarstydami Seimo sesijos darbų programos projektą, gali pateikti Seimui tvirtinti pranešimų jų siūlomais svarstyti svarbiausiais valstybės ir visuomenės gyvenimo klausimais temas pagal komiteto veiklos kryptis.
 
Seimo nutarimu patvirtinus pranešimo temą, Seimas paves komitetui parengti pranešimą ir nustatys pranešimo parengimo terminą.
 
Pranešimai svarbiausiais valstybės ir visuomenės gyvenimo klausimais bus pristatomi Seimo posėdžių metu. Pranešime komitetas pateiks pasiūlymus dėl aptarto klausimo sprendimui reikalingų teisės aktų pataisų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.09; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *