Seimas nelinkęs dar kartą atidėti reikalavimų vaistinėms


Vaistinė Vilniaus centre. Slaptai.lt nuotr.

Seimas nelinkęs atidėti nuo 2023 m. liepos 1 d. įsigaliosianti reikalavimą, kad vaistinės darbo laiku vaistinėje turi dirbti ne mažiau kaip vienas vaistininkas.
 
Antradienį parlamentarai nepritarė po pateikimo Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės pristatytoms Farmacijos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma gyvenvietėse, kur yra tik  viena vaistinė, jos patalpose nesant vaistininko leisti dirbti vaistininko padėjėjui (farmakotechnikui).
 
Jo darbą sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka prižiūrėtų vaistininkas ryšio priemonėmis. Buvo siūloma, kad vienas vaistininkas galėtų prižiūrėti ne daugiau kaip tris vaistininko padėjėjus. Pristatydama projektą R. Šalaševičiūtė pažymėjo, kad 106 miestuose, miesteliuose ar kaimuose yra tik viena vaistinė.
 
Tačiau parlamentarų neįtikino R. Šalaševičiūtės argumentai, kad tokiu būdu siekiama spręsti vaistų prieinamumo problemą miestų, miestelių  ir kaimo gyventojams, išsaugoti darbas vietas vaistininko padėjėjams.
 
Farmacijos įstatymo pataisos nesulaukė pritarimo po pateikimo. Už jas balsavo 32 parlamentarai, prieš buvo 4, susilaikė – 31. Jos dar turi galimybių Seime, nes parlamentarai grąžino iniciatoriams projektą tobulinti.
 
Farmacijos įstatymo pataisas parengė Seimo Sveikatos reikalų komiteto 2021 m. rugsėjo 29 d. sprendimu sudaryta darbo grupė, kuriai buvo pavesta spręsti problemas, susijusias su vaistininkų padėjėjų (farmakotechnikų) veikla.
 
Darbo grupei  vadovavo Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.
 
Jadvyga Bieliavska (ELTA)
 
2022.12.07; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *