Seime – parlamentaro, advokato K. Čilinsko atminimui skirta paroda


Kęstutis Čilinskas prie Rusijos ambasados 2009 m. vykusiame pikete. Valdo Kopūsto (ELTA) nuotr.

Trečiadienį Seimo Laisvės gynėjų galerijoje bus atidaroma fotografijų paroda, skirta šviesaus atminimo Seimo nariui, advokatui Kęstučiui Čilinskui atminti.
 
Parodos atidaryme dalyvaus K. Čilinsko artimieji, politinės ir visuomeninės veiklos bendražygiai. Ją bus galima aplankyti iki birželio 15 d.
 
Vienas parodos iniciatorių Seimo narys Vytautas Bakas sako, kad prabėgo dešimtmetis, kai Anapilin išlydėjome teisininką, advokatą, žmogaus teisių ir viešojo intereso gynėją, Seimo narį ir Vyriausybės kanclerį Kęstutį Čilinską, tačiau iš naujo perverčiant K. Čilinsko straipsnius, jo, kaip teisininko, žmogaus teisių gynėjo, visuomenininko, telkusio pilietinę visuomenę, įžvalgas, prisimenant siūlymus ir principingus pasisakymus, akivaizdu, kad tai, kas skaudėjo, kuo rūpintasi, šiandien tiek pat aktualu, kaip buvo prieš dešimtmetį.
 
„K. Čilinsko idėjos apie prokuratūros, teismų sistemos pertvarkas, viešojo intereso gynimą, žmogaus teises, valdžios atskaitomybę, pilietinės visuomenės kūrimą yra aktualios ir šiandien“, – teigia Seimo narys V. Bakas.
 
„Esame atsakingi už tai, kas vyksta Tautoje, valstybėje“, – 2009 m. spalio 19 d. demokratinio judėjimo visuotiniame susirinkime priminė K. Čilinskas.
 
„Ši atsakomybė buvo jo gyvenimas. Visada, kiekviename žingsnyje, savo išskirtinę erudiciją, gilias teisininko žinias K. Čilinskas aukojo žmonėms, viešam interesui, Lietuvai“, – sako jo atminimo įamžinimo iniciatoriai.
 
Po parodos atidarymo trečiadienį vakare Seime –  Žvėryne, prie Neries, K. Čilinsko atminimui bus pasodintas ąžuoliukas, atminimo lentele bus pažymėtas vienas iš suolelių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.02; 08:22
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.