„Šeimos gynimo maršas“: policija perspėja dėl galimų nepatogumų


Didysis šeimo gynimo maršas. Skelbimas Pilaitėje. Slaptai.lt nuotr.

Šeštadienį turėtų įvykti kontroversiškai vertinamas vadinamasis „Didysis šeimos gynimo maršas“. Diskusijas visuomenėje ir Seimo salėje sukėlęs renginys, kaip nurodo organizatoriai, turėtų ryte prasidėti Klaipėdoje. Iš uostamiesčio automobilių kolona pajudės į Vilnių, o pakeliui, teigia organizatoriai, turėtų prie „maršo“ prisijungti dalyviai iš šalies regionų. Pavakare sostinėje esančiame Vingio parke planuojamas protesto mitingas.
 
Organizatoriai tvirtina, kad jaučiasi puolami „genderistinės propagandos“ ir kad dėl valdančiosios daugumos rengiamų įstatymų iškilo grėsmė tradicinei šeimai bei tradicinėms vertybėms.
 
Tačiau nemaža dalis visuomenės bei politikų skeptiškai žvelgia į tokius renginį organizuojančių bei jį palaikančių asmenų būgštavimus. Pasak jų, šio renginio kontekste piešiami katastrofiški scenarijai, esą iškilo grėsmė šeimai bei valstybei, yra nepagrįsti. Maža to, dalies organizatorių skleidžiama homofobiška retorika ir neapykantą skatinančios žinutės gali dar labiau didinti įtampas visuomenėje.
 
Seime didžioji dalis parlamentinių partijų skeptiškai vertina šeštadienį vyksiantį renginį. Palaikymą yra deklaravę tik „darbiečiai“ bei „valstiečiai“. Tiesa, tiek vienos, tiek kitos frakcijos gretose esama politikų, kurie kritiškai pasisakė dėl organizuojamo „šeimos maršo“.
 
Šeštadienio renginiui ruošiasi ir policija. Kaip penktadienį teigė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, renginio metu budės gausios pareigūnų pajėgos. Jo teigimu, uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai sieks užtikrinti, kad maršo dalyviai laikytųsi karantininių reikalavimų. Kadangi šeštadienį leidimai išduoti dar keliems renginiams, policija stebės, kad viešoji tvarka būtų užtikrinta.
 
Policijos pareigūnai įspėjo, kad dėl „šeimos maršo“ dalyvių gausos gali kilti nesklandumų eismo dalyviams tiek automagistralėje A1, tiek Vilniaus mieste.
 
Policijos atstovų teigimu, nors iš pradžių planuota, kad „Šeimų gynimo marše“ bus apie 7 tūkst. dalyvių, tikėtina, kad į jį susirinks daugiau žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.15; 09:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.