Separatistai norėjo numušti ne keleivinį, o karinį lėktuvą


Už reisu MH17 skridusio lėktuvo numušimą atsakinga Rusija. Raketos „Buk” liekanos. EPA – ELTA nuotr.

Amsterdamas, gruodžio 20 d. (dpa-ELTA). Asmenys, 2014 metais numušę „Malaysian Airlines“ lėktuvą, skridusį reisu MH17 virš Ukrainos, tikriausiai tikėjosi pataikyti į Ukrainos karinį lėktuvą. Tai pirmadienį išgirdo Nyderlandų teismas per posėdį, kuriame prokurorai pradėjo skaityti kaltinimus teisiamiesiems.
 
Trys rusai ir ukrainietis kaltinami 2014 metų liepą numušę Malaizijos oro linijų „Boeing“ Rusijoje pagaminta priešlėktuvine raketa „Buk“. Per ataką žuvo visi 298 jame buvę žmonės.
 
Kaltinamieji teisiami už akių, nes Rusija atsisakė juos išduoti. Prokurorai savo įrodymų teikimą ketina baigti trečiadienį. Nuosprendžio laukiama ne anksčiau kaip kitąmet.
 
Prokuroras Thijsas Bergeris sakė, kad šis teismo procesas skirtas išaiškinti tiesą. „Juk pasaulis, kuris nesistengia išsiaiškinti tiesos ir nubausti kaltųjų, žuvus šimtams nekaltų piliečių, paverčia savo piliečius lengvu grobiu“, – sakė prokuroras Nyderlandų televizijos stočiai NOS.
Už reisu MH17 skridusio lėktuvo numušimą atsakinga Rusija. Raketos „Buk” liekanos. EPA – ELTA nuotr.
 
Prokuratūra pateikė tokius įrodymus kaip nuotraukos, telefoninių pokalbių įrašai, vaizdo įrašai ir liudytojų parodymai. Pasak prokurorų, įrodymai aiškiai rodo, kad kaltinamieji gavo raketą „Buk“ ir ją paleido. Tačiau jie pridūrė, kad tai tikriausiai buvo klaida ir iš tikrųjų buvo ketinta pataikyti į Ukrainos karinį lėktuvą.
 
2014 metų liepą tarp Ukrainos kariuomenės ir prorusiškų separatistų įsiliepsnojo arši kova dėl Rytų Ukrainos kontrolės. „Malaysian Airlines“ lėktuvas skrido iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą. Kadangi dauguma žuvusiųjų buvo olandai, teismas vyksta Nyderlanduose.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2021.12.21; 00:30
print

Vienas komentaras

  • Taip, norėjo. Tik kodėl apskritai toje teritorijoje atsirado nekviesta sunkioji karo ginkluotė? Parodai atvežė? Kokia teise ji ten šaudė, žudė???

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *