Serbija pasirašė laisvosios prekybos sutartį su Rusijos vadovaujama Eurazijos ekonomine sąjunga


Serbija pasirašė laisvosios prekybos sutartį su Rusijos vedama Eurazijos ekonomine sąjunga (EAES), kurią sudaro penkios posovietinės valstybės.
Susitarimas leis „sutaupyti muitų sąskaita“, Serbijai prekiaujant su bloko šalimis, teigiama Rusijos premjero Dmitrijaus Medvedevo spaudos tarnybos išplatintame pranešime.
 
EAES nuolatinės narės yra Rusija, Baltarusija, Armėnija, Kazachstanas ir Kirgizija.
 
Ši laisvosios prekybos sutartis, tikėtina, kels problemų Serbijos bandymams įstoti į Europos Sąjungą. Jei Serbija įstos į ES, o tai padaryti šalis ketina 2025-aisiais, Belgradas turės nutraukti ryšius su EAES.
 
ES pareigūnai ne kartą piktinosi Serbijos Maskvai rodomu lojalumu, šalis taip pat atsisakė įvesti Vakarų sankcijas Rusijai.
 
Serbija priklauso nuo Rusijos diplomatiškai, nes ši neleidžia atsiskyrusiam Kosovui tapti Jungtinių Tautų (JT) nariu, ir ekonomiškai, nes importuoja energiją iš Rusijos.
 
Tiesa, patys serbai nelabai palaiko laisvosios prekybos sutartį su EAES.
 
Belgrade įsikūrusio Socialinių tyrimų biuro atlikta apklausa atskleidė, kad tik 17 proc. serbų palaiko tokios sutarties pasirašymą.
 
Tuo tarpu 45 proc. atliktos apklausos respondentų geriausiu keliu Serbijai laiko narystę Europos Sąjungoje. Trečdalis apklaustųjų tikino, kad Serbijai geriausia būtų nestoti nė į vieną iš dviejų blokų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.26; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *