Serbijos prezidentas atsistatydino iš partijos vadovo pareigų


Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius. EPA – ELTA foto

Belgradas, gegužės 27 d. (AFP-ELTA). Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius šeštadienį atsistatydino iš Serbijos pažangos partijos (SNS) pirmininko pareigų, kuriai vadovavo daugiau nei dešimtmetį. Nepaisant to, manoma, kad jis ir toliau išliks įtakingiausiu politiku šioje Balkanų šalyje, informuoja AFP.
 
A. Vučičiaus SNS partija triuškinančia persvara laimėjo 2022 m. parlamento rinkimus, tačiau ji nuolat kaltinama dėl korupcijos, o pastaruoju metu itin kritikuojama dėl to, kad šalyje viena po kitos įvyko dvi masinės žudynės.
 
Nors A. Vučičius ir atsistatydino iš partijos pirmininko pareigų, jis vis tiek išliks Serbijos prezidentu ir įtakingiausiu šalies politiku. Panašiai įvyko ir praeityje, kai jis buvo premjeras, bet atsistatydino, o 2017 m. tapo prezidentu.
 
Be to, 53 metų politikas, vadovavęs SNS nuo 2012 m., sakė nesitrauksiąs iš partijos, kurią padėjo įkurti.
 
„Ką bedarytumėte, visada būsiu su jumis ir jūsų pusėje“, – jis sakė kolegoms per partijos susirinkimą.
 
„Manau, kad reikia šiek tiek kitokio požiūrio tam, kad suvienytume daugiau jėgų, kurios norėtų kovoti už patriotinės, sėkmingos Serbijos pergalę“, – pareiškė A. Vučičius.
 
Jis taip pat paskelbė apie ketinimus sukurti žinomų intelektualų, menininkų ir kitų visuomenės veikėjų judėjimą, kuris palaipsniui prisijungtų prie SNS.
 
Anot ekspertų, A. Vučičius kur kas populiaresnis nei jo partija, kuri nuolat kaltinama korupcija. Manoma, kad tokia nauja koalicija galėtų pagerinti partijos įvaizdį siekiant išvengti galimai prastų rinkimų rezultatų ateityje, o A. Vučičiui ir toliau išsilaikyti svarbiuose postuose.
 
Karolis Broga (AFP)
 
2023.05.28; 00:30
print