Šiandien kalbėsiu taisyklingai lietuviškai


Neseniai minėjome Vasario 16-ąją – Lietuvos istorijai svarbią datą. Iki Kovo 11–osios – dar vienos Lietuvai svarbios datos – kviečiame visus kasdien dalyvauti pilietinėje akcijoje „Padėk sau ir Tėvynei“.

Kasdien atlikime pilietinius veiksmus, kuriais įprasmintume Kovo 11-osios laukimą. Vieningai siekime puoselėti mūsų laisvos Tėvynės istoriją, tradicijas, papročius ir kalbą.

Akcijos sumanytoja, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Plėtros ir ryšių direkcija, siekia įtraukti universiteto studentus ir darbuotojus, kviečia prisijungti ir visą visuomenę: mūsų jaunuosius bičiulius – moksleivius, jų tėvus, mokytojus, kitų universitetų akademines bendruomenes, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto studentus ir kitus Lietuvos piliečius.

Pirmiausia norime atkreipti dėmesį į mūsų kalbą. Šiandien pasistenkime kalbėti taisyklingai, raiškiai, vaizdžiai, žinučių ir komentarų nepamirškime rašyti lietuviškais rašmenimis, būkime mandagūs, nebijokime matyti ir taisyti to, kas lietuvių kalbai svetima.

„Vasario 21-oji – Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Tėvų kalba. Mūsų būties ir buities kalba. Pasaulio sukūrimo kalba. Absoliutus realybės išgyvenimas ir įprasminimas. Tautos savasties tapsmas, raiškos forma.Lietuvių kalba ir jos svarba laike, kuris nėra palankus lituanistinei dvasiai“, – kalba LEU Lituanistikos fakulteto dekanė doc. dr. Žydronė Kolevinskienė.

„Kalba atspindi aplinką, kurioje gyvename, jos garsus, taip pat garsus, kuriuos mums neišvengiamai dovanojo kaimynės tautos. Kalbos melodija turbūt labiausiai mus sieja kaip kaimynus. Jei tik mokėtume į ją įsiklausyti… Mūsų kalboje yra visa, ką norime apie save sužinoti“, – sako rašytoja, vertėja Dalia Staponkutė.

Kviečiame LEU feisbuko svetainėje viešinti kurioziškus netaisyklingos kalbos atvejus.

Informacijos šaltinis – Lietuvos Edukologijos Universitetas.

www.facebook.com/universitetas

2016.02.23; 09:05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *