Kaltinamųjų suole – trijų žmonių nužudymu kaltinamas marijampolietis


Šiandien Kauno apygardos teisme pradedama nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje tėvo ir dar dviejų žmonių nužudymais kaltinamas jau ne kartą teistas marijampolietis T. V. 

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis, siekdamas užvaldyti tėvui priklausančio buto Marijampolėje dalį, 2011 m. pabaigoje sukurpė žudikišką planą. Jis į degtinės butelį įbėrė psichotropinės medžiagos ir atnešė šio gėrimo išgerti savo tėvui. Manoma, jog alkoholis, sustiprintas psichotropine medžiaga, sukėlė tėvo mirtį. 

Godulys svetimam turtui  T. V. nepraėjo ir, byloje surinktais duomenimis, 2014 m. rudenį jis nužudė pažįstamą moterį. Kaltinamasis tam tikrą laiką iki nužudymo užmezgė su ja artimesnę draugystę ir, sužinojęs, kad moteris su savimi turi nemažai grynųjų pinigų, apsvaigino nukentėjusiąją psichotropine medžiaga, nusivežė prie vandens tvenkinio, kur nuskandino, imituodamas nelaimingą atsitikimą. Iš moters kaltinamasis pavogė per 2 tūkst. 200 eurų. 

Panašų svetimo turto užvaldymo planą T. V. sugalvojo ir 2014 m. vasarą. Jis artimiau susipažino su marijampoliete ir pažadėjo šią vesti. Pastarąją jis įkalbėjo sudaryti jai priklausiusio buto pirkimo-pardavimo sutartį, pagal kurią kaltinamasis įgijo ir neva sumokėjo jai per 17 tūkst. eurų. Atvykęs pas draugę į namus, T. V. pagamino „kokteilį“: į alkoholį pribėrė psichotropinės medžiagos ir juo pavaišino moterį, ko pasėkoje nukentėjusiajai ūmiai sutriko širdies veikla ir įvyko mirtis, o kaltinamasis imitavo nelaimingą atsitikimą – jos prigėrimą vonioje.    

Pirminius neatidėliotinus ikiteisminio tyrimo veiksmus, vadovaujant Kauno apygardos prokuratūros prokurorui, atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Vėliau dėl ikiteisminio tyrimo sudėtingumo ir būtinumo atliki daug specifinių ikiteisminio tyrimo veiksmų ikiteisminį tyrimą perėmė Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras. Ikiteisminio tyrimo metu buvo atlikta daug nestandartinių ikiteisminio tyrimo veiksmų, tyrime taip pat dalyvavo įvairaus pobūdžio kriminalistinių tyrimų specialistai. 

Kaltinamajam T. V. už Baudžiamojo kodekso 129 str. 2 d., 3 p., 7 p., 9 p. ir 129 str. 2 d. 2 p., 9 p. numatytas nusikalstamas veikas (iš  savanaudiškų paskatų, kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu nužudžius savo šeimos narį ir  du bejėgiškos būklės žmones) gresia terminuota laisvės atėmimo bausmė iki 20 metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Jam skirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Informacijos šaltinis – Generalinės prokuratūros ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro informacija.

2016.02.23; 11:09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *