Šiauliuose – meno kūrinys, simbolizuojantis Lietuvos ir Ukrainos vienybę


Šiauliuose – naujas meno kūrinys, simbolizuojantis Lietuvos ir Ukrainos vienybę. „Gubernijos“ nuotr.
Šiauliuose – naujas meno kūrinys, simbolizuojantis Lietuvos ir Ukrainos vienybę. „Gubernijos“ nuotr.

Šeštadienį šiauliečiai rinkosi miesto centre kilniam tikslui – palaikyti ir prisidėti prie iniciatyvos „Už Savus! Už Ukrainą!“. Surengtame renginyje gyventojams buvo pristatytas unikalus, palaikymą Ukrainai ir jos žmonėms žymintis gatvės meno kūrinys – dvi viena kitą sveikinančios rankos, simbolizuojančios šiauliečių palaikymą Ukrainai. Pasak pranešimo, iniciatyvos organizatorė darykla „Gubernija“ prisidėti prie naujo kūrinio tapymo darbų ir taip išreikšti solidarumą su ukrainiečiais pakvietė būrį miestiečių, tarp kurių – ir žinomi veidai. 
 
Įspūdingo dydžio – daugiau kaip 100 kv. m ploto – palaikymą Ukrainai ir jos žmonėms reiškiantis meno kūrinys papuošė miesto centre, Ežero g. 19, esančio daugiabučio sieną. Naujasis mėlynos ir geltonos spalvos piešinys vaizduoja tvirtą ir palaikantį rankų susikibimą. Jis daryklos iniciatyva pakeitė bene pusę amžiaus čia buvusį sovietinę armiją šlovinusį piešinį.
 
„Šiauliai neabejingi tam, kas šiuo metu vyksta visai šalia mūsų, todėl, tikiu, vieningai sutariame, kad mūsų mieste nėra vietos sovietiniam paveldui, o solidarumas ir emocinis palaikymas nuo karo kenčiančiai Ukrainai dabar yra labai svarbu. Esame dėkingi šiauliečiams, namo gyventojams, miesto savivaldybei ir partneriams už įsitraukimą, pagalbą ir mūsų idėjos palaikymą. Naujasis piešinys siunčia labai aiškią žinutę – ukrainiečius mes palaikome kaip savus, o tuo pačiu esame už tikrąsias vertybes – laisvę, vienybę ir bendrystę“, – renginyje sakė „MV GROUP“ rinkodaros vadovė Ieva Matulaitienė.
 
Prie unikalaus iniciatyvos „Už Savus! Už Ukrainą!“ meno kūrinio savaitę dirbo Lietuvoje ir svetur pripažintas gatvės menininkas Linas Kaziulionis, kuris tokio dydžio piešinį Šiauliuose kūrė pirmą kartą.
 
„Gatvės menas yra būdas ryškiai, originaliai ir garsiai išreikšti svarbius momentus – perduoti žmonėms aktualias žinutes, paraginti atkreipti dėmesį į svarbias temas. Džiaugiuosi, kad Lietuvoje toks menas vis labiau matomas ir verslas vis dažniau pasitelkia šią formą savo socialiniuose projektuose. Smagu, kad dabar mano kūryba puoš ne tik Vilnių, Kauną, bet ir Šiaulius ir dar prisidės prie prasmingo tikslo – kvies Ukrainą ir jos žmones palaikyti kaip savus“, – sakė L. Kaziulionis.
 
Pasak menininko, šis projektas jam buvo nemažas iššūkis, nes jis įpratęs piešti ant lygių paviršių. „Dažniausiai aš kuriu ant tuščių sienų, o čia viskas buvo kitaip. Bet uždažydamas seną sovietinį paveldą daviau pradžią naujai idėjai, o tai – unikali patirtis. Man asmeniškai tai svarbus įvykis, tikiu, svarbus momentas ir visam Šiaulių miestui“, – dalinosi L. Kaziulionis.
 
Simboliškai prisidėti prie šio milžiniško meno kūrinio renginyje galėjo ir kiekvienas norintis. Progos čiupti teptukus, padėti užbaigti piešinį nepraleido gausus būrys renginyje apsilankiusių šiauliečių ir miesto svečių, tarp kurių buvo ir Šiaulių miesto regbio klubo „Baltrex-Šiauliai“ bei vyrų krepšinio klubo „Šiauliai“ žaidėjai, ukrainiečių bendruomenės atstovai. Iš viso sienai uždažyti ir naujam piešiniui sukurti prireikė daugiau kaip 50 l dažų, kuriuos iniciatyvai padovanojo bendrovė „Tikkurila“.
 
Prie šios iniciatyvos prisidėti ir paremti Ukrainą netrukus galės ir visi norintys – nuo pirmadienio elektroninėje parduotuvėje www.marskineliai.lt bus galima įsigyti marškinėlius su tuo pačiu L. Kaziulionio piešiniu „Už savus! Už Ukrainą!”.
 
Visą už įsigytus marškinėlius gautą pelną „Gubernija“ su partneriais paaukos nevyriausybinių organizacijų susivienijimui „Mūsų rankos ir širdys – Ukrainai“, teikiančiam humanitarinę pagalbą Lietuvoje apsistojusiems Ukrainos karo pabėgėliams.  
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.05.15; 00:30
print