Ministras Saulius Skvernelis: Lietuvos teisėsaugos institucijos gali padėti Ukrainai žengti reformų keliu


Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis šią savaitę Kijeve susitikęs su Ukrainos vidaus reikalų ministru Arsenu Avakovu susitarė dėl tolesnio Lietuvos ir Ukrainos teisėsaugos institucijų ryšių stiprinimo ir apsikeitimo patirtimi vykdant Ukrainos teisėsaugos sistemos reformas.

„Lietuva aktyviai remia Ukrainą, jos eurointegracinius siekius ir vykdomas reformas. Vidaus reikalų ministerijos ir visų jai pavaldžių įstaigų ekspertai yra pasirengę padėti kolegoms Ukrainoje. Esame pasiruošę ir toliau dalytis savo patirtimi – tiek policijos, tiek sienų apsaugos pertvarkos klausimais, tiek informacinių technologijų diegimo srityse. Svarbu, kad šių reformų naudą pajustų visi Ukrainos žmonės – ir didžiuosiuose miestuose, ir šalies regionuose,“ – sakė S. Skvernelis.

Ministras A. Avakovas, pristatydamas Ukrainos teisėsaugos sistemos pertvarką, pabrėžė, kad vykstantis karas nėra priežastis nevykdyti reformų. „Pirmasis reformų pavyzdys – Ukrainos Patrulinė policija, kurioje dirba tik patys geriausi ir labiausiai kvalifikuoti jauni žmonės,“ – susitikime sakė A. Avakovas.

Šiuo metu viena pagrindinių Ukrainos problemų yra korupcija. Šalyje yra įkurtas Nacionalinis antikorupcijos biuras, siekiama imtis kardinalių priemonių, kuriomis būtų sustiprinta šalies teisinė ir antikorupcinė aplinka.

„Reformos turi būti vykdomos lygiagrečiai visose srityse, nes profesionali ir sąžininga teisėsauga nieko nepadarys, jei nebus reformuota prokuratūra ir teismai. Sisteminis požiūris yra esminis dalykas. Tokiu keliu ėjo Lietuva, ir tai pasiteisino,“ – teigė ministras S. Skvernelis.  

Susitikimo Kijeve metu Lietuvos ir Ukrainos vidaus reikalų ministrai pasirašė bendrą pareiškimą dėl dvišalio bendradarbiavimo plėtojimo.

„Džiaugiuosi, kad Lietuva ir jos teisėsaugos institucijos gali padėti Ukrainai žengti reformų keliu. Šis bendras pareiškimas yra konstruktyvus žingsnis, siekiant plėtoti mūsų šalių teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą. Svarbu, kad tai neliktų tik gairės popieriuje, o virstų realiais žingsniais ir pokyčiais“, – pabrėžė S. Skvernelis. 

Pareiškime išvardintos sritys, kuriose bus siekiama stiprinti Lietuvos ir Ukrainos teisėsaugos institucijų ryšius. Ypatingą dėmesį sutarta skirti keitimuisi patirtimi diegiant europinius ir tarptautinius demokratinius valdymo standartus vykdant Ukrainos vidaus reikalų ministerijai pavaldžių struktūrų reformas, susijusias su Europos Sąjungos ir Ukrainos asociacijos sutarties įgyvendinimu bei būtinybe perkelti Europos Sąjungos teisės nuostatas į Ukrainos teisės sistemą.

Susitarta, kad Lietuva padės Ukrainai reformuojant kriminalinę policiją. „Kriminalinis pasaulis labai greitai naudojasi bet kokia nestabilia situacija šalyje,“ – pabrėžė ministras S. Skvernelis.

Taip pat numatoma keistis patirtimi valstybės sienos apsaugos, migracijos procesų valdymo, viešosios tvarkos užtikrinimo, priešgaisrinės apsaugos ir civilinės saugos bei kriminalistinių tyrimų veiklos srityse.

Ministro S. Skvernelio vadovaujama delegacija spalio 19–20 d. su darbo vizitu lankydamasi Kijeve taip pat susitiko su Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriumi Oleksandru Turčynovu, Ukrainos Prezidentūros administracijos vadovo pavaduotoju, atsakingu už ryšius su teisėsaugos institucijomis, Andrijumi Taranovu, Ukrainos saugumo tarnybos atstovais, susipažino su Ukrainos nacionalinės gvardijos bei Patrulinės tarnybos veikla.

Nuotraukoje: Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis Kijeve su Ukrainos vidaus reikalų ministru Arsenu Avakovu.

Informacijos šaltinis – Vidaus reikalų ministerijos Spaudos tarnyba.

2015.10.25; 10:28

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *