Aptartas Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas sienos apsaugos srityje


Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) lankėsi Lenkijos vyriausiasis sienos įgaliotinis, Sienos apsaugos tarnybos vadas Dominik Tracz ir jo vadovaujama delegacija. Susitikimo su vidaus reikalų viceministru Artūru Norkevičiumi metu buvo aptarti aktualiausi sienos apsaugos klausimai ir bendradarbiavimas naujų migracijos iššūkių kontekste.

Viceministras A. Norkevičius pasidžiaugė, kad dvišalis Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas sienos apsaugos srityje vyksta labai sklandžiai ir praktiškai, taip pat pažymėjo, kad šiandieninėje geopolitinėje situacijoje labai svarbu toliau palaikyti ir stiprinti ryšius.

„Šiandieniniame stipriai išaugusių migracijos srautų per Europos Sąjungos išorės sieną ir tarp valstybių narių kontekste efektyvaus sienų valdymo klausimai yra itin svarbūs. Turime išlaikyti ir išplėsti bendradarbiavimo apimtį, palaikyti artimus ryšius ir užmegzti kuo glaudesnius mūsų tarnybų kontaktus, kad pastebėję problemų užuomazgas galėtume kartu imtis veiksmų“, – sakė viceministras A. Norkevičius.  

D. Tracz padėkojo už pozityvų šalių sienos apsaugos tarnybų bendradarbiavimo vertinimą, taip pat pritarė, kad efektyvi išorės sienų apsauga yra ypatingai svarbi šiuo metu. Jis taip pat pasidžiaugė tuo, kad didelis dėmesys yra skiriamas vidinei sienai – bendram Lietuvos ir Lenkijos sienos ruožui.

„Džiaugiuosi esamais tarnybų ryšiais ir tuo, jog šalių pareigūnai bendradarbiauja išties profesionaliai. Labai svarbu šiuos ryšius plėsti, taip pat užtikrinti sklandų operatyvinę veiklą vykdančių padalinių darbą tam, kad galėtume kartu efektyviai užkardyti neteisėtas tarpvalstybines veikas“, – pažymėjo Lenkijos vyriausiasis sienos įgaliotinis. 

Susitikimo metu A.Norkevičius ir  D. Tracz taip pat aptarė  FRONTEX agentūros vaidmenį, užtikrinant tinkamą sienų apsaugą ir galimybes maksimaliai išnaudoti šios agentūros ekspertizę bei resursus. 

Spalio 22 d. Lenkijos vyriausiasis sienos įgaliotinis D. Tracz ir jo vadovaujama delegacija taip pat dalyvavo Medininkuose vykusioje Lietuvos ir Lenkijos vyriausiųjų sienos įgaliotinių konferencijoje, kurios metu kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM (VSAT) vadu generolu Renatu Požėla aptarė aktualiausius sienos apsaugos klausimus bei pasirašė konferencijos protokolą.

Lenkijos delegacija  taip pat lankėsi VSAT Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardoje, kurioje susipažino su šio padalinio veikla. Svečiams buvo pristatyta sienos su Baltarusija kontrolės sistema, kuri praėjusių metų viduryje buvo pradėta naudoti 66 kilometrų ruože Vilniaus rinktinės Lavoriškių, Gintaro Žagunio bei Padvarionių užkardų saugomose sienos atkarpose, taip pat pristatyta VSAT Pasieniečių mokyklos veikla.

Informacijos šaltinis – Lietuvos Vidaus reikalų ministerija.

2015.10.25; 06:37

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *