Šiaurės Europos gynybos ministrai Stokholme diskutuos apie regiono saugumą ir bendradarbiavimo stiprinimą


Lapkričio 10–11 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Stokholme (Švedija) dalyvaus Šiaurės–Baltijos (NB8) ir Šiaurės grupės šalių gynybos ministrų susitikime.

Jame ministrai aptars saugumo situaciją Baltijos jūros regione, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą, regioninio bendradarbiavimo stiprinimą tarp NATO ir NATO partnerių, dalyvavimą tarptautinėse operacijose.

Susitikimo metu krašto apsaugos ministras J. Olekas pristatys Lietuvos ir Švedijos parengtus pasiūlymus dėl Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo stiprinimo saugumo srityje. Šiais pasiūlymais siekiama sustiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą tokiose srityse kaip hibridinės grėsmės, kibernetinis saugumas, bendros pratybos ir operacijos, ginkluotės modernizavimas ir įsigijimas, dalyvavimas Šiaurės-Baltijos pramos (angl. Nordic-Baltic Assistance Programme) programoje, pagal kurią yra teikiama pagalba Gruzijai ir Ukrainai, bei kitose srityse. 

Šiaurės grupės gynybos ministrų susitikime bus aptariama saugumo situacija Šiaurės Europos regione ir parama Ukrainai.

Susitikimo paraštėse ministras J. Olekas susitiks su Norvegijos Karalystės gynybos ministre Ine Eriksen Soereide.

Tradiciškai Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimuose dalyvauja Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos gynybos ministrai ir Islandijos užsienio reikalų ministerijos Gynybos departamento vadovas.

Šiaurės grupės gynybos ministrų susitikime be minėtų valstybių taip pat dalyvauja Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų ir Lenkijos gynybos vadovai.

Informacijos šaltinis – www.kam.lt

2015.11.09; 13:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.