Šiaurės Korėja pavadino J. Bideną „pasiutusiu šunimi“, kurį reikia „užmušti“


Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas. EPA – ELTA nuotr.

Šiaurės Korėja paskelbė emocingą įžeidimų laviną prieš JAV demokratų kandidatą į prezidentus Joe Bideną, pavadindama buvusį Jungtinių Valstijų viceprezidentą „pasiutusiu šunimi“. Apibūdindamas J. Bideną, Pchenjanas taip pat pasiskolino dalį terminologijos iš Donaldo Trumpo.

Šiaurės Korėja yra žinoma savo įnirtingumu, tačiau šis žodžių krioklys buvo neįprastai nuožmus net jai.
J. Bidenas „turėjo įžūlumo įžeisti aukščiausių KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) lyderių orumą“, pareiškė valstybinė šalies naujienų agentūra KCNA, Šiaurės Korėją vadindama oficialiu pavadinimu.
„Tokie pasiutę šunys, kaip J. Bidenas, gali sužaloti daugybę žmonių, jei jiems bus leista bėgioti laisvėje. Juos reikia užmušti lazda, – nedviprasmiškai apie kandidatą į JAV prezidentus atsiliepė KCNA. – Tai būtų naudinga ir pačioms Jungtinėms Valstijoms.“
Kol kas neaišku, kas išprovokavo tokį Pchenjano pyktį, tačiau šią savaitę J. Bideno rinkimų kampanijos štabas išplatino reklamą, kurioje smerkiama D. Trumpo užsienio politika, „aukštinanti diktatorius ir tironus ir atstumdama sąjungininkus“.
Vaizdo įraše pasigirdus žodžiui „tironai“, pasirodo praeitų metų Singapūro viršūnių susitikime rankas spaudžiančių D. Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno nuotrauka.

Buvęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas. EPA – ELTA nuotr.
KCNA taip pat pasinaudojo vienu mėgstamiausių D. Trumpo įžeidimų – „mieguistu Džo“ – ir pareiškė, esą amerikiečiai demokratų kandidatą vadina „iš miegų neprabudusiu Bidenu“.
Pasak KCNA, J. Bidenas rodo „paskutinės demencijos stadijos ženklus“, o tai neva reiškia, kad „laikas jam pasitraukti iš šio gyvenimo“.
Tai jau ne pirmas kartas, kai Šiaurės Korėja įžeidinėja J. Bideną. Gegužę Pchenjanas politiką išvadino „silpnapročiu“ ir „žemo IQ kvailiu“. Tuomet J. Bidenas Pchenjano rūstybę užsitraukė taip pat pavadinęs Kim Jong Uną diktatoriumi ir tironu.
Šiaurės Korėjos ruporai mėgsta JAV lyderius vadinti „pasiutusiais šunimis“ – 2017 m. tokių įžeidimų susilaukė ir D. Trumpas.
Informacijos šaltinis – ELTA
2019.11.15; 01:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *