Šiaurės Korėjos lyderis stebėjo raketos paleidimą kartu su savo dukra


Šiaurės Korėjos lyderis stebėjo raketos paleidimą kartu su savo dukra. EPA-ELTA nuotr.

Pchenjanas, lapkričio 19 d. (AFP-ELTA). Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pirmą kartą naujausios Pchenjano tarpžemyninės balistinės raketos (ICBM) bandymą stebėjo kartu su savo dukra, šeštadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
 
Pareiškęs, kad į tariamus JAV branduolinius grasinimus atsakys savo branduolinėmis raketomis, penktadienį jis stebėjo, kaip paleidžiama didžiulė juodai balta raketa, KCNA teigimu, „Hwasong-17“, analitikų vadinama „raketa-monstru“.
 
„Naujo tipo ICBM“ paleidimas buvo sėkmingas, pranešė KCNA, pridurdama, kad „bandomasis paleidimas aiškiai įrodė naujos pagrindinės strateginės ginkluotės sistemos patikimumą“.
 
KCNA pranešė, kad Kimas dalyvavo paleidime „kartu su savo mylima dukra ir žmona“, o valstybinės žiniasklaidos nuotraukose matyti spinduliuojantis Kimas, lydimas mergaitės su pūkine striuke ir raudonais bateliais ir abu einantys priešais raketą.
 
Šiaurės Korėjos „princesė“
 
Valstybinė žiniasklaida itin retai užsimena apie Kimo vaikus, o tai buvo pirmas oficialus patvirtinimas, kad jis turi dukrą, sakė ekspertai.
 
Pasak jų, pristatydamas ketvirtąją savo šeimos kartą ir pirmą kartą nusifotografavęs su dukra, Kimas aiškiai parodė savo viziją apie Šiaurės Korėjos valdančiąją dinastiją.
 
Kimas Jong Unas – Šiaurės Korėjos įkūrėjo Kim Ir Seno anūkas ir trečiosios Kimų šeimos kartos atstovas – 2009 metais vedė Ri Sol Ju, pranešė Seulo žvalgybos agentūra. Pasak jos, po metų žmona jam pagimdė pirmąjį vaiką, o antrasis ir trečiasis gimė 2013 ir 2017 metais.
 
Vienintelis ankstesnis patvirtinimas apie vaikų egzistavimą buvo gautas iš buvusios NBA žvaigždės Denniso Rodmano, kuris 2013 metais apsilankė Šiaurės Korėjoje ir teigė sutikęs mažametę Kim dukrą Ju Ae. Šiaurės Korėjos lyderis – „geras tėtis“, tuomet sakė D. Rodmanas.
 
Manoma, kad nuotraukose užfiksuota dukra yra Ju Ae – greičiausiai antrasis Kimo vaikas, agentūrai AFP sakė Pietų Korėjos Sedžongo instituto Šiaurės Korėjos studijų centro atstovas Cheong Seong-changas ir pridūrė, kad ją galima vadinti Šiaurės Korėjos „princese“.
Dabar, kai jos tapatybė atskleista, ji tikriausiai galės dalyvauti valstybės reikaluose, sakė jis, pridurdamas, kad jos pasirodymas kartu su tėvu netgi gali reikšti, kad ji yra jo pateptoji įpėdinė.
 
Paties Kim Jong Uno tėvas Kim Jong Ilas savo įpėdiniu pasirinko jį, o ne vyresnius vaikus, nes jis buvo panašiausias į tėvą, sakė Cheongas.
„Kim Jong Unas galbūt norės padaryti tą patį su šia konkrečia dukra. Galbūt ji turi savybių, kurios, Kimo nuomone, yra labai panašios į jo paties“, – sakė jis ir pridūrė, kad jei ji ir toliau lydės tėvą į svarbius renginius, tai bus ženklas, kad taip ir yra.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.11.20; 07:14
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *