Skaitytojo laiškas. Neramu dėl konservatorių


Jūs savo portale neretai skelbiate kai kurių konservatorių tekstus. Aš simpatizuoju šiai politinei jėgai, nors partijai ir nepriklausau.

Todėl esu labai sunerimęs. Man artodo, kad ši partija pastaruoju metu labai sparčiai silpsta. Jos beveik negirdėti populiariojoje žiniasklaidoje, jie beveik nekviečiami (o gal kviečiami atsisako dalyvauti?) jų priešininkų rengiamuose debatuose. Kiek aktyvesnis Kęstutis Masiulis, bet jam labai sunku atsilaikyti prieš visus kitus, surinktus šaudyti į vieną taikinį.

Opozicijos lyderis Andrius Kubilius šioje kadencijoje, man atrodo, labai pasyvus. Kai jis partijos vairą perleido jaunajam Gabrieliui Landsbergiui, tarsi susitaikė su pralaimėjusiojo padėtimi. Susidaro įspūdis, kad buvęs premjeras, sėkmingai vadovavęs Vyriausybei labai sunkiu Lietuvai metu, gal pavargo, gal ketina apskritai trauktis iš politikos, pereiti į verslą, kaip padarė Aleksandras Abišala?

Pradedu abejoti, kad konservatorių lyderių pasikeitimas – sėkmingas, išmintingas žingsnis. Ar neatsitiks taip, kad ši partija labai nusilps, vos vos peržengs būtiną barjerą artėjančiuose Seimo rinkimuose?

Naujasis partijos vadovas blaškosi tarp Vilniaus ir Briuselio, niekaip nesiryždamas atsidėti vienam darbui – stiprinti, gausinti partijos narių gretas, rengtis lemiamam  mūšiui kitų metų rudenį.

Suprantama – europarlamentaro pajamos pensininko akimis (aš toks ir esu) – fantastiškai didelės, gaila jų netekti, juo labiau, kai nežinai, kokia ateitis tavęs laukia po būsimų Seimo rinkimų. O ta ateitis gali būti ne rožėmis klota, nes mes akivaizdžiai matome, kaip konservatorius žiniasklaidoje talžo paksistai, uspaskichininkai, tomaševskininkai, brazauskininkai ir visi kiti, kas netingi.

Televizijos laidose Klivečka ir Janutienė kas antrame sakinyje visus šunis karia ant Landsbergio, Kubiliaus, konservatorių apskritai. Ir tai daro be jokio pagrindo, kalbant apie dalykus, visai nesusijusius su konservatoriais.

Ši ir beveik visa kita žiniasklaida, priklausoma nuo turtingųjų ir galingųjų, atrodo, turi aiškią užduotį: sunaikinti arba bent labai susilpninti dešiniuosius, pagal reitingus šiuo metu jau esančius ar tik ne ketvirtoje vietoje.

Neramu, kad eilinis pilietis, simpatizuojantis konservatoriams, nemato reikiamų pastangų priešintis. Kiek pastebimesnis – Vytautas Landsbergis, bet jis jau nueinantis nuo aktyvios politikos, daužytas ir nesudaužytas, labai nusipelnęs Lietuvos nepriklausomybei. Džiugu, kad jis dar labai aktyvus ir išmintingas, nuoseklus Rusijos, net Europos Sąjungos klaidų demaskuotojas. Bet ar jis ką nors daro, kad partija netaptų neparlamentinė?

Visa valdžia, visa galia atsidūrė lietuvių tautai labai nepatikimų politinių, oligarchinių jėgų rankose. Ar jums taip neatrodo? Norėtųsi išsamaus atsakymo į šiuos mano nelinksmus pamąstymus. Gal aš neteisus?

Kaunas

2015.12.24; 06:27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *