Soledare tęsiasi mūšiai, visa kita – nepatikrinta informacija


Ukrainos kariai pasaloje

Kyjivas, sausio 16 d. (ELTA). Ukrainos gynybos ministerija ragina neplatinti nepatikrintos ir nesankcionuotos informacijos apie situaciją fronte, konkrečiai – Soledare.
 
Tai sakoma pranešime, kurį gynybos ministro pavaduotoja Hana Maliar paskelbė „Facebook“ paskyroje, informuoja naujienų agentūra „Ukrinform“.
 
Pasak pareigūnės, dabar daugelis mėgina pasinaudoti tuo, kad labai domimasi mūšių dėl Soledaro tema, ir „siekia pelnyti populiarumo ar pinigų“.
 
H. Maliar priminė, kad informacijos apie Ukrainos gynybos pajėgų judėjimą ir dislokavimą publikavimas yra nusikaltimas pagal šalies baudžiamojo kodekso 114-ąjį straipsnį, jeigu jos viešai neskelbė Generalinis štabas, Gynybos ministerija ar kitos įgaliotos valstybės institucijos.
Ukrainos karys prieš mūšį
 
Komentuodama padėtį Soledare, ji pateikė Generalinio štabo suvestinę: „Praėjusią parą Ukrainos gynybos pajėgų daliniai atrėmė okupantų atakas Luhansko srities Makijivkos bei Bilohorivkos ir Donecko srities Verchnokamianskės, Spirnės, Solės, Soledaro, Bachmuto, Kliščivkos, Novobachmutivkos, Krasnohorivkos, Vodianės, Majorsko ir Marjinkos gyvenviečių rajonuose. Bachmuto ruože mūsų kariuomenės pozicijos buvo apšaudytos daugiau kaip 20 gyvenviečių rajone“.
 
„Jeigu paprasta kalba – mūšiai tęsiasi. Visa kita – nepatikrinta ir nesankcionuota informacija, skelbiama nežinant bendro fronto vaizdo (nes tai – valstybės paslaptis)“, – konstatavo Ukrainos gynybos ministro pavaduotoja.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.01.16; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *