Ukraina: dėl Vuhledaro kontrolės verda nuožmūs mūšiai


Kyjivas, sausio 27 d. (AFP-ELTA). Ukrainos ginkluotosios pajėgos praneša, kad dėl Vuhledaro miesto šalies rytuose kontrolės šiuo metu verda nuožmūs mūšiai.
 
„Ten vyksta įnirtingos kautynės“, – vietos žiniasklaidai sakė kariuomenės atstovas Serhijus Čerevatas ir pridūrė, kad Rusijos daliniai šiame Donecko srities mieste jau kurį laiką mėgina pasiekti reikšmingų laimėjimų.
 
Reaguodamas į Rusijos žiniasklaidoje pasirodžius pranešimus, kad rusų kariai esą jau įsitvirtino Vuhledare, atstovas patikino, kad „priešas, švelniai tariant, perdeda savo pasiekimus“.
 
Prieš tai Maskvos statytinis Donecke Denisas Pušilinas taip pat pareiškė, kad iš Vuhledaro tariamai laukiama „gerų žinių“. „Šio miesto apsuptis ir išlaisvinimas išspręstų daugybę problemų“, – tikino jis ir kartu nurodė, kad Vuhledaras netrukus esą „gali tapti nauju ir labai svarbiu laimėjimu“.
 
Šis miestas yra už maždaug 150 kilometrų į pietus nuo Bachmuto, kuris šiuo metu taip pat apimtas smarkių mūšių.
 
Ukraina anksčiau šią savaitę pranešė, kad Rusijos pajėgos intensyvina pastangas užimti Vuhledarą ir Bachmutą. Kyjivas pripažino, kad čia ukrainiečiai neturi pranašumo prieš sutelktus rusų dalinius ir techniką.
 
Ukraina neseniai taip pat pranešė, kad šalies gynėjams teko pasitraukti iš kito Donecko miesto Soledaro.
 
Rusija Donecko srities užėmimą laiko vienu pagrindinių savo invazijos į Ukrainą tikslų. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pernai paskelbė apie neteisėtą šios srities „aneksiją“, nors ten jo karinės pajėgos turi tik dalinę kontrolę. Rusijai ištikimi separatistai dalį Donecko kontroliuoja dar nuo 2014 m.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2023.01.28; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *