Sostinėje iškilmingai sutikti iš misijos Malyje sugrįžę kariūnai


Malis iš paukščio skrydžio

Penktadienį Vilniuje, aikštėje šalia Krašto apsaugos ministerijos, sutikti ir apdovanoti Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai, grįžę iš Jungtinių Tautų (JT) misijos Malyje.
 
Krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Mindaugas Steponavičius ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Linas Kubilius pasveikino sugrįžusius karius ir įteikė jiems medalius „Už tarptautines operacijas“.
 
„Lietuva prisideda prie tarptautinių saugumo iniciatyvų kartu su sąjungininkais ir aktyviai dalyvauja tarptautinėse operacijose bei misijose. Tai yra mūsų karių profesionalumo įvertinimas ir kartu galimybė augti ir įgyti tarptautinės patirties“, – sveikindamas karius sakė Ž. Tomkus.
 
„Ačiū Jums, gerbiami kariai, už tai, kad pasiryžote, pasiruošėte ir nepriekaištingai įvykdėte savo užduotis. Tikiu, kad įgyta tarptautinė patirtis bus ypač naudinga Jūsų ateities tarnyboje“, – dėkojo M. Steponavičius.
 
Primenama, kad KASP Didžiosios kovos apygardos karių savanorių pagrindu suformuotas būrys pusmetį dalyvavo JT vadovaujamoje situacijos stabilizavimo operacijoje MINUSMA, Gao provincijoje, rytinėje Malio dalyje. 12-osios pajėgų apsaugos vieneto (PAV-12) pamainos kariai veikė Vokietijos kariuomenės kuopos sudėtyje ir buvo atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje.
 
KASP suformuotas Pajėgų apsaugos vieneto pirmosios pamainos karių būrys tarnybą šioje operacijoje pradėjo 2017 metų spalį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.05.13; 05:35 
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *