Sostinės gatvių pavadinimų istorijas pasakos lentelės ant pirmojo namo


Sostinės gatvių pavadinimų istorijas pasakos lentelės ant pirmojo namo. Sauliaus Žiūros nuotr.

Vilniuje kuriama nauja tradicija – gatvių pavadinimų istorijas pasakos lentelės ant pirmuoju numeriu pažymėto gatvės namo. Penktadienį tokia lentelė įrengta Jokūbo Jasinskio gatvėje, kaip tik šeštadienį bus jo 260-osios gimimo metinės.
 
„Dažnai skubame savo miesto gatvėmis nė nežinodami, kodėl jos būtent taip pavadintos ir kokios istorijos glūdi po vardais lentelėse. O Vilniaus gatvės išties labai turtingos istorijomis. Kviečiame būti smalsiems, pažinti savo aplinką ir gilinti žinias. Sukakčių datos bus puiki proga tęsti gatvių pavadinimus aiškinančių lentelių įrengimą ir jų Vilniuje palaipsniui daugės”, – teigia sostinės meras Remigijus Šimašius.
 
Įrengti atminimo lentelę 1794 m. sukilimo Lietuvoje vadui, generolui leitenantui, poetui J. Jasinskiui (1761-1794) pasiūlė Valstybės istorinės atminties komisijos narys, istorikas Norbertas Černiauskas. Sukilimo metu J. Jasinskis vadovavo Rusijos kariuomenės užimto Vilniaus išvadavimui, buvo šio miesto komendantas, Rotušės aikštėje paskelbė Lietuvos sukilimo aktą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.24; 06:58
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *