Spaudos atgavimo dienos išvakarėse – apdovanojimai žurnalistams


pasveikink_zurnalista
Pasveikink žurnalistą. Slaptai.lt nuotr.

Artėjat Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai apdovanoti Europos Sąjungos (ES) investicijų efektyvumą Lietuvoje profesionaliausiai nagrinėjantys žurnalistai, redaktoriai ir žiniasklaidos priemonės,apie tai praneša šeštus metus iš eilės šį konkursą rengianti Finansų ministerija.
 
„Skaičiuojame jau ketvirtąjį Sanglaudos fondų finansavimo etapą. Svarbiausios investicijų sėkmės prielaidos yra taiklus jų nukreipimas į šalies strateginius tikslus, reformų įgyvendinimą. Taip pat svarbi mūsų darbo prielaida yra laisvas žodis, kritinis mąstymas ir visuomenės konstruktyvi kritika, kuri padeda mums augti. Kalbant apie konkursą, svarbu pasakyti, kad šiais netikrų naujienų, juodosios propagandos laikais jis yra labai svarbus. Čia mes apdovanojame kritinį mąstymą ir didžiulį profesionalų darbą“, – sveikindama susirinkusius kalbėjo finansų viceministrė Vaida Markevičienė.
 
Vertinimo komisijos pirmininko Ryto Staselio teigimu, šiais metais komisijos narius maloniai nustebino ne tik žurnalistų aktyvus dėmesys ES investicijų teikiamai naudai, bet ir gerokai aukščiau, lyginant su ankstesniais metais, nacionalinės žiniasklaidos kilstelėta komisijos vertinimui pateiktų darbų kokybės kartelė, nurodoma ministerijos pranešime.
Žurnalistika
 
„Lyginant su visais ankstesniais metais, šiemet sulaukėme gerokai daugiau stiprių analitinių darbų iš nacionalinės žiniasklaidos. Tarpusavyje atkakliai konkuravo ir didžiųjų interneto portalų, ir televizijų vertinimui pateikti darbai. Deja, šiemet pritrūko regioninės žiniasklaidos darbų kiekybės ir kokybės, todėl atskirai jiems skirtas nominacijas komisija bendru sutarimu anuliavo“, – sakė R. Staselis.
 
Jau tradiciniu tapusio konkurso tikslas – skatinti žurnalistus ir tinklaraštininkus įsitraukti į ES struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje panaudojimo efektyvumo analizę bei skatinti diskusijas apie ES lėšomis įgyvendinamus socialinius ir ekonominius pokyčius, sakoma pranešime.metų straipsnis
 
Pasak ministerijos, konkurse šiemet varžėsi daugiau nei šimtas įvairių spaudos, radijo, televizijos ir internete skelbtų darbų. Daugiausiai paraiškų konkurso dalyviai teikė „Metų straipsnio“ ir „Metų žurnalisto“ kategorijose. Piniginiais 1000 eurų prizais, diplomais ir autorinėmis skulptūromis apdovanoti 8 konkurso laureatai.
 
 
Premijoms darbai ir autoriai išrinkti vadovaujantis keturiais kriterijais – turinio aktualumas auditorijai, objektyvumas, kūrybiškumas, informacijos šaltinių įvairovė ir originalumas, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
 
Konkurso nominacijos ir laureatai:
 
Metų radijo laida/reportažas – Aistė Čiučiurkaitė („Žinių radijas“)
Metų TV laida/reportažas – Lukas Paškevičius (LNK)
Metų straipsnis – Lukas Blekaitis (dirbant „Verslo žiniose“)
Metų žurnalistas – Dalius Simėnas („Verslo žinios“)
Metų žiniasklaidos priemonė – LNK
Konkurso dalyviams skirti trys specialieji vertinimo komisijos prizai. Juos pelnė Rima Kazakevičienė („Valstiečių laikraštis“), Dalius Simėnas („Verslo žinios“) ir naujienų agentūra ELTA.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.05.06; 07:27 
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *