STT praneša: VMI ėmėsi priemonių korupcijos prevencijai stiprinti


Po Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) specialistų atliktos Korupcijos rizikos analizės, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pradėjo skirti dar didesnį dėmesį korupcijos prevencijai.

Įgyvendindama STT rekomendacijas, VMI sustiprino mokestinių ir kitų skolų valstybei išieškojimus atliekančių antstolių kontrolę ir atliko išieškojimo mechanizmo pakeitimus.

Nuo 2016 m. įsigalios nauja tvarka ir, iš fizinio asmens sąskaitų nepavykus išieškoti nesumokėtų mokesčių, jie visais atvejais be išimties bus išieškomi iš mokėtojo turto. Ši tvarka padės išvengti piktnaudžiavimo rizikos, nes nebeliks neaiškumų, kokiais kriterijais vadovaujantis vertinama galimybė pradėti išieškoti mokesčius iš mokėtojo turto.

Siekdama dar efektyvesnės baudų surinkimo kontrolės, VMI inicijavo STT pasiūlytą diskusiją dėl baudžiamose bylose priimtų sprendimų turtinio pobūdžio išieškojimo administravimo.

Taip pat VMI pradėjo viešinti informaciją visuomenei apie vykdomas antikorupcines priemones. Inspekcijos interneto svetainėje jau veikia sukurta skiltis „Korupcijos prevencija“, kurioje pateikiama su korupcijos prevencija susijusi informacija.

STT nuomone, kiekviena valstybės ir savivaldybių institucija ir įstaiga turi turėti tokią skiltį. Šiuo metu siūloma Vyriausybei atnaujinti bendrųjų reikalavimų svetainėms aprašą ir papildyti jį šiuo privalomu reikalavimu.

2015.12.17; 02:51

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *