Su Azerbaidžano parlamento pirmininke susitiko G. Landsbergis


Azerbaidžano Didžiojo Medžliso pirmininkė Sahiba Gafarova. URM nuotr.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis penktadienį susitiko su Lietuvoje viešinčia Azerbaidžano parlamento (Didžiojo Medžliso) pirmininke Sahiba Gafarova.
 
Susitikimo metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas dvišalio Lietuvos ir Azerbaidžano bendradarbiavimo plėtojimo galimybėms aptarti. „Azerbaidžanas – vienas iš stipriausių Lietuvos partnerių ES Dvynių programoje. Esame suinteresuoti toliau dalintis Lietuvos reformų patirtimi su Azerbaidžanu“, − sakė ministras G. Landsbergis.
 
Lietuvos ir Azerbaidžano institucijos bendradarbiauja trylikoje Europos Sąjungos (ES) Dvynių projektų, iš kurių septyni jau sėkmingai įgyvendinti, pažymima Užsienio reikalų ministerijos pranešime.
 
Azerbaidžano Didžiojo Medžliso pirmininkė Sahiba Gafarova ir Lietuvos UR ministras Gabrielius Landsbergis. URM nuotr.

Ministras G. Landsbergis ir S. Gafarova taip pat taip pat aptarė ES ir Azerbaidžano bendradarbiavimo perspektyvas, įvertino praėjusių metų gruodžio mėnesį vykusio ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimo rezultatus.
 
„Europos Sąjunga aktyviai siekia prisidėti užtikrinant saugumą ir stabilumą Pietų Kaukazo regione, o baigtos derybos dėl ES ir Azerbaidžano bendradarbiavimo susitarimo atvertų naujas galimybes abiem pusėms, taip pat paremiant Azerbaidžano vyriausybės pastangas diversifikuoti šalies ekonomiką“, − pabrėžė G. Landsbergis.
 
Azerbaidžano parlamento pirmininkė S. Gafarova Lietuvoje su oficialiu vizitu lankosi pirmą kartą po to, kai 2020 metais pradėjo eiti Didžiojo Medžliso pirmininkės pareigas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.02.04; 18:28
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *