G. Landsbergis: Australija – svarbi bendramintė partnerė


G. Landsbergis su vizitu lankosi Australijoje, Melburne. URM perduotos nuotr.

Su vizitu Australijoje, Melburne, besilankantis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikimuose su verslo atstovais aptarė dvišalio ekonominio bendradarbiavimo, prekybos ryšių potencialą, buvo pristatytos įmonės, norinčios gilinti ar užmegzti prekybinius ryšius su Australija.
 
Pasak Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešimo, Lietuvos ekonomikos galimybės buvo pristatytos susitikime su Australijos verslo taryba, kurios nariai atstovauja įvairiems pramonės sektoriams, įskaitant gamybą, infrastruktūrą, informacines technologijas, kasybą, mažmeninę prekybą, finansines paslaugas ir bankininkystę, energetiką, profesines paslaugas, transportą ir telekomunikacijas.
 
Ministras G. Landsbergis akcentavo poreikį plėsti Lietuvos eksporto apimtis aukštos pridėtinės vertės sektoriuose. „Turime apie 80 Lietuvos įmonių, eksportuojančių į Australiją, tarp jų − lazerių, elektronikos, biotechnologijų, inžinerijos ir automobilių pramonės įmones, kurioms reikia padėti labiau pasinaudoti Australijos rinkos teikiama nauda“, − teigė G. Landsbergis.
 
Verslo plėtros bei investicijų skatinimo galimybės taip pat aptartos susitikimų su Viktorijos valstijos prekybos skatinimo agentūros „Global Victoria“, Viktorijos valstijos investicijų skatinimo agentūros „Invest Victoria“ bei nepriklausomos Europos–Australijos verslo tarybos atstovais metu.
 
G. Landsbergis su vizitu lankosi Australijoje, Melburne. URM perduotos nuotraukos

„Vertiname Australiją kaip bendramintę laisvos prekybos partnerę, didelę perkamąją galią turinčią rinką, suteikiančią didžiulį potencialą ir galimybes Lietuvos verslui“, − akcentavo ministras, taip pat pabrėždamas, kad svarbu siekti kuo greitesnio laisvosios prekybos susitarimo tarp Europos Sąjungos (ES) ir Australijos sudarymo, tokiu būdu reikšmingai pagerinant verslo sąlygas ES, kartu ir Lietuvos, įmonėms Australijoje.
 
Ministras pasidžiaugė Australijoje gyvenančių lietuvių verslininkų iniciatyva atkurti aktyvią Lietuvos−Australijos verslo tarybos veiklą, pareikšdamas lūkestį, kad tai bus naudingas instrumentas stiprinti verslo ryšius tarp abiejų šalių.
 
Melburne ministras G. Landsbergis atidarė Australijos–Lietuvos kibernetinio saugumo tyrimų tinklą, kurį antradienį, Tarptautinę saugesnio interneto dieną, Karališkasis Melburno technologijų institutas (angl. Royal Melbourne Institute of Technology, RMIT) įkūrė kartu su Mykolo Romerio universitetu. Pasak ministro, „gyvename laikais, kai bendraminčių bendradarbiavimas, keitimasis patirtimi, atremiant skirtingų veikėjų keliamus kibernetinio saugumo iššūkius, kaip niekad svarbus“.
 
Ministras taip pat susitiko su viena gausiausių ir aktyviausių Australijoje – Melburno lietuvių bendruomene nuo 1960 metų be pertraukų veikiančiuose Lietuvių namuose. G. Landsbergis padėkojo bendruomenei už solidarumą ir paramą sudėtingais Lietuvos istorijos laikotarpiais, kvietė ir toliau aktyviai prisidėti prie Lietuvos klestėjimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.02.09; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *