Su Rusija siejamas politikas: Ukrainai reikia naujų lyderių


Rusijos šnipas

Kijevas, sausio 23 d. (AFP-ELTA). Jungtinė Karalystė (JK) paskelbė, kad Rusija siekia pakeisti Ukrainos valdžią, o nauju vadovu numatytas buvęs parlamentaras Jevgenijus Murajevas.
 
Sekmadienį jis pareiškė, kad Ukrainai reikia naujų lyderių, informuoja AFP.
 
„Ukrainos žmonėms reikia teisės viršenybės, taikos, geros ir pragmatiškos ekonominės bei socialinės politikos ir naujų politinių lyderių“, – rašė J. Murajevas feisbuke.
 
Anot JK užsienio reikalų ministerijos, tai vienas iš kelių asmenų, kuriuos Kremlius norėtų matyti vadovaujant Ukrainai. JK paskelbė turinti duomenų, kad keli buvę Ukrainos politikai palaikė ryšius su Rusijos žvalgybos tarnybomis, o J. Murajevas svarstomas kaip galimas naujas Ukrainos vadovas.
 
„Provakarietiškų ir prorusiškų politikų laikai Ukrainoje baigėsi negrįžtamai. (…) Ukrainai reikalingi nauji politikai, kurių politika remsis vien nacionaliniais Ukrainos ir ukrainiečių interesais. (…) Visus, kam svarbus Ukrainos likimas, raginu nustoti skirstyti mus į kategorijas – į prorusiškus ir provakarietiškus. Nustokite mus kiršinti ir mes patys pasieksime taiką savo šalyje“, – teigiama J. Murajevo žinutėje feisbuke.
 
Rusiškas žvilgsnis

Jis prarado vietą Ukrainos parlamente po to, kai partija „Opozicinis blokas“ neperkopė 5 proc. balsų barjero 2019 m. rinkimuose. Jis laikomas TV kanalo „Naš“ savininku, kuris kaltinamas prorusiškos propagandos skleidimu.
 
JAV teigia, kad Rusijos sąmokslas pakeisti Ukrainos valdžią kelia didelį nerimą. Tuo metu Kremlius apkaltino Jungtinę Karalyste „dezinformacija“ ir paragino „nustoti skleidus nesąmones“.
 
Įtampa tarp Maskvos ir Vašingtono paaštrėjo po to, kai Rusija prie Ukrainos sienų sutelkė 100 000 karių. JAV ir Europa mano, kad Rusija rengiasi invazijai į Ukrainą.
 
Karolis Broga (AFP)
 
2022.01.23; 18:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *