Subrendome reikalauti tiesos


Su Mindaugo diena, mieli Tautiečiai!

Sveikinu visus, kurie nešioja garbingą karaliaus vardą ir kurie dvasia jaučiasi Mindaugo idėjos tęsėjai.   

Spontaniškai, iš žmonių, „iš apačios“ kilusi akcija – žvakių šviesos žodis „TIESOS“ Nemuno krantinėje ties Kaunu – bene gražiausia nuo Baltijos kelio laikų. Taiki, paprasta, kilni ir išraiškinga.

Sąjūdžio 1988 m. pagrindinis žodis buvo „LAISVĖS“, nes toksai buvo svarbiausias Lietuvos siekimas. Vėliau dažnai skambėjo bei eitynių plakatuose ne kartą mirgėjo šūkis „GEROVĖS“, irgi teisėtas ir pagrįstas troškimas, jau atkūrus savo pačių valstybę. Tačiau juose abiejuose greta neginčijamos vertės šešėliu glūdi ir savanaudiškumo elementas. 

Dėsninga, kad po 22 metų priėjome iki reikalavimo „TIESOS“ – kaip didžiausio dabarties poreikio. Nes be tiesos – nėra nei laisvės, nei gerovės.   

Ilgėtis, siekti, reikalauti tiesos yra mūsų žmogiškumo kriterijus. Tai žmogaus būties šerdis, egzistencinė būtinybė, svarbesnė negu vien tiktai nekliudoma mūsų valios išraiška – laisvė, ar vien tiktai sotumas – duona, gerovė. Tiesos troškimas priartina mus prie Dievo ir kreipia Jo link. Todėl Nemuno krantinėje, Tėvynės aikštėse suspindus žodžiui „TIESOS“, atsirado vilties ir prielaidų tikėtis autentiško žmogiškojo atgimimo. 

Tad – tiesos Lietuvai! 

Tiesos – vienam mažam vaikui, Deimantei Kedytei, ir visiems Lietuvos vaikams! 

Tiesos – mūsų teisėsaugai, mūsų viešam žodžiui, mūsų kultūrai ir tikėjimui. Nes negali būti nuoširdaus, Dievą pagerbiančio tikėjimo be asmeninės ir visuomeninės tiesos paieškų.

Tiesos – mūsų pasirinkimams ateinantį rudenį. Dieve, mums padėk!

Nuotraukoje: kunigas Robertas Grigas. Kalba pasakyta Nemuno krantinėje Kaune 2012 metų liepos 6-ąją dieną.

2012.07.06                      

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *