Sugriauta užtvanka: Ukraina įspėja dėl ligų ir epidemijų


Kachovkos hidroelektrinė visiškai sunaikinta. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, birželio 7 d. (dpa-ELTA). Po Kachovkos užtvankos sunaikinimo Ukraina įspėjo dėl ligų ir epidemijų plitimo apsemtoje Chersono srityje. Dėl potvynio pietinėje srityje į šulinius ir vandens telkinius gali patekti chemikalų ir ligų sukėlėjų, trečiadienį feisbuke pareiškė Ukrainos sveikatos ministerija. Ministerijos ekspertai esą jau dirba vietoje ir analizuoja vandens mėginius.
 
Be kita ko, bus didinamos antibiotikų atsargos regione, kad būtų galima pagydyti daugiau žarnyno infekcija susirgusių žmonių.
 
Ministerija taip pat pranešė, kad per ateinančias 3–5 dienas vandens lygis vėl mažės, ir tai tikriausiai sukels masinį žuvų gaišimą. Todėl kategoriškai draudžiama valgyti žuvį, kad būtų sumažinta botulizmo – gyvybei pavojingos infekcinė nervų sistemos ligos – rizika.
 
Užtvanka Nova Kachovkos mieste buvo sugriauta naktį į antradienį. Ukraina ir daugelis Vakarų stebėtojų įsitikinę, kad užtvanką rusų okupuotoje Pietų Ukrainos Chersono srities dalyje susprogdino pati Rusija – galimai kad sutrukdytų planuojamam Ukrainos kontrpuolimui.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.06.08; 09:16
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *