Suimtas labiausiai ieškomas Kolumbijos narkomafijos bosas


50-metis Dairo Antonio Úsuga, dar žinomas kaip Otonielis. EPA – ELTA nuotr.

Bogota, spalio 24 d. (dpa-ELTA). Per plataus masto bendrą policijos, karinių oro ir sausumos pajėgų operaciją suimtas labiausiai ieškomas Kolumbijos narkomafijos bosas. 50-metis Dairo Antonio Úsuga, dar žinomas kaip Otonielis, sučiuptas Urabos regione šalies šiaurės vakaruose, šeštadienio vakarą pranešė prezidentas Ivanas Duque.
 
Tai iki šiol „didžiausias smūgis narkotikų prekybai mūsų šalyje šį šimtmetį“, – sakė prezidentas. Jis Otonielio sulaikymą prilygino akcijai, per kurią 1993 metais buvo nukautas narkobaronas Pablas Escobaras.
 
Otonielis, kuris vadovavo grupuotei „Clan del Golfo“, buvo blogiausios reputacijos narkomafijos bosas pasaulyje, policininkų, kareivių ir vietos aktyvistų žudikas“, – spaudos konferencijoje Bogotoje kalbėjo T. Duque. Jo suėmimas esą „veikiausiai reiškia „Clan del Golfo“ pabaigą“. Kartu prezidentas paragino likusius klano narius pasiduoti arba jie pajus „visą įstatymo svorį“.
 
JAV už informaciją, padėsiančią sučiupti Otonielį, buvo skyrusi 5 mln. dolerių atlygį. Jis be narkotikų prekybos dar kaltinamas nužudymais, reketu ir grobimais. Jo klanas kaltinamas dėl tonų narkotikų, pirmiausiai kokaino, kontrabandos į Centrinę ir Šiaurės Ameriką.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.10.24; 08:35
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *