Jau žinomos į sekso skandalą įsivėlusių JAV slaptųjų agentų pavardės


Gerai informuoti šaltiniai spaudai pranešė pavardes dviejų brangiai apmokamų prostitučių, kurios aptarnavo JAV prezidento Barako Obamos asmens sargybinius ir kitus JAV prezidento apsaugos darbuotojus.

Taip teigia leidinyje “The Washington Post” žurnalistai Deividas Nakamura ir Kerol D.Leonigas.

Į sekso skandalą įsivėlę Amerikos slaptųjų tarnybų darbuotojai jau atleisti. Aleisti dėl to, kad susigundė pasinaudoti Kolumbijos prostitučių paslaugomis. Šiandien žinoma, kad vienas iš atleistųjų pareigūnų – 48-erių metų Deividas Rendolas Čeini.

Jis, be visa to, internetiniame Facebook portale šaipėsi iš savo tarnybinių pareigų. Facebook portale jis paliko pašaipų komentarą po 2008-aisiais metais daryta nuotrauka.

Toje nuotraukoje pavaizduota, kaip jis stovi šalia ponios Saros Peilin, kandidatės į viceprezidento postą. Taip bent jau aiškina minėto leidinio žurnalistai. Apsaugos darbuotojo komentaras, išvertus į lietuvių kalbą, skamba maždaug taip: “Kaip ten bebūtų, o aš į ją labai atidžiai žvelgiau, jūs greičiausiai suvokiate, ką turiu galvoje”. O apsaugos darbuotojo kolegos paliko komentarą, kuriuo primena, jog ponia Peilin – ištekėjusi ir turi suaugusį sūnų.

“The Washington post” leidinį informavę šaltiniai taip pat sako, jog antrasis į sekso skandalą įsivėlęs apsaugos darbuotojas – Gregas Stouksas. Jis iki skandalo dirbo skyriaus K – 9 specialaus agento pavaduotoju. G.Stouksas jau oficialiai atleistas iš tarnybos.

Minėtas leidinys kelia klausimą, ar tai, kad komandiruotės į Kolumbiją metu net du JAV slaptųjų tarnybų agentai elgėsi nederamai, amoraliai – išskirtinis atvejis? JAV prezidentą saugančių tarnybų vadovybė dievagojasi, esą toks skandalas – vienetinis, jokiu būdu neleidžiantis manyti, jog moralė jų tarnyboje itin pašlijusi. JAV slaptųjų tarnybų direktoriai tarsi susitarę įrodinėja, jog vadovybei apie kokius kitus panašaus pobūdžio nusižengimus nieko nežinoma. Tad jie daro išvadą, jog kolumbietiški dviejų pareigūnų nuotykiai Kartahenoje – vienintelis nusižengimas.

Pasirodo, komandiruotės į Kolumbiją metu agentai Deividas Rendolas Čeini ir Gregas Stouksas privalėjo stebėti, kaip pirmąjį JAV asmenį saugo ir kokias klaidas daro dešimtys jaunesniųjų, mažiau patirties turinčių asmens sargybinių. Jie prižiūrėjo būtent tuos neseniai apsaugoje dirbančius pareigūnus, kurie turėjo pirmieji atvykti į Kolumbiją ir deramai pasiruošti JAV prezidento atvykimui.

JAV kongresmenai, kuriems buvo pavesta kruoščiai ištirti šį incidentą, tvirtina galį manyti, jog prostitutes į savo numerius viešbutyje greičiausiai atsivedė per dvidešimt JAV slaptųjų tarnybų karininkų. Žodžiu, ir prostitučių turėjo būti ne mažiau nei dvidešimt. Taigi šiandien nederamu poelgiu įtariami net dešimt JAV karinių pajėgų atstovų ir vienuolika Slaptosios tarnybos agentų.

Šiandien jau žinoma, kad du pareigūnai buvo atleisti iš tarnybos, o vienas parašė prašymą ir savo noru pasitraukė iš valstybės tarnybos. JAV kongresmenai įsitikinę, jog artimiausiu metu bus žymiai daugiau atleidimų bei pasitraukimų “savo noru”.

Tuo tarpu Sara Peilin asmeniškai reagavo į apsaugos darbuotojo juokelius Facebook puslapyje. Ji šaipėsi: “Ką gi, apžiūrinėk mane nuo galvos iki kojų ir nuo kojų iki galvos. Tu juk jau atleistas iš tarnybos. Tikiuosi, tavo žmona tau primins šiuos žvilgsnius, ir tu dar ilgai neišlysi iš šuns būdos”. Kalbėdama oficialiai vienoje televizijos laidoje ji pareiškė, kad sekso skandalas Kolumbijoje tik dar kartą įrodo, koks silpnas yra JAV prezidentas B.Obama.

Tačiau JAV slaptųjų tarnybų vadovas, nenorėjęs, kad jo pavardė būtų paviešinta, leidiniui pareiškė, jog atleistieji pareigūnai ponai Čeini ir Stouksas buvo laikomi profesionaliais darbuotojais, turėjo užsitarnavę kolegų pagarbą, todėl incidentas juos visus sukrėtė.

Parengta pagal “The Washington Post” publikacijas

Redakcijos Slaptai.lt prierašas

Beje, jau paaiškėjo vienos prostitutės, aptarnavusios JAV apsaugos darbuotojus, tapatybė. Leidinys “The Daily Mail” tvirtina, jog viešojoje erdvėje jau paskelbtos vienos prostitutės nuotraukos. Tai – vieniša motina, vardu Dania. Viešojoje erdvėje taip pat pasirodė užuominų, jog šis skandalas galėjo ir neiškilti į paviršių, jei apsaugos darbuotojai nebūtų pagailėję prostitutėms pinigų. Amerikiečių džeimsams bondams buvo pasakyta, jog paslauga kaštuoja 800 JAV dolerių, o šie, jausdamiesi padėties šeimininkais, sumokėjo vos trisdešimt JAV dolerių. Štai tada prostitutės iš įdavė audringą gyvenimo būdą mėgstančius džeimsus bondus.

Dabar daugelis pasaulio leidinių perpasakoja Danios žodžius, esą ji net neįtarė, kad ją į viešbutį pakvietę vyrai yra iš JAV prezidento apsaugos. Dania tvirtino leidiniui “The Daily Mail” maždaug taip: „Meilės ir glamonių ištroškę vyrai man juk nesakė, kad saugo aukščiausias pareigas Amerikoje užimantį asmenį”.

Pats JAV prezidentas B.Obama įrodinėjo, kad yra labai pasipiktinęs dėl minėtojo incidento, tačiau tuo pačiu įrodinėjo, esą neabejotinai pasitiki savo slaptosiomis tarnybomis. Tik šis B.Obamos paaiškinimas neatrodė labai įtikinamas.

Prostitucija kai kuriose Kolumbijos regionuose yra įteisinta. Prostituciją toleruojama dauguma šalies gyventojų, o į prostitutes nežiūrima paniekinančiai.

Svarbus dar vienas pastebėjimas. Rusijos prezidento Vladimiro Putino apsaugos darbuotojai, be abejo, kur kas dažniau įsivelia į panašaus pobūdžio skandalus. Ir prostitutėms galbūt net nieko nemoka. Tačiau rusiškųjų džeimsų bondų meilės nuotykiai – niekam nežinomi. Tiesiog Rusijos slaptosios tarnybos moka geriau slėpti ir slėptis.

Nuotraukoje: kolumbietė Dania, kurią į viešbutį buvo pasikvietę JAV slaptųjų tarnybų darbuotojai.

2012.04.22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *