Sulaikytas buvusio Austrijos vicekanclerio H. Ch. Strachės apsaugos darbuotojas


Austrijos teisėsaugos institucijos sulaikė buvusio šalies vicekanclerio Heinzo Christiano  Strachės asmens sargybinį, įtariamą rinkus savo viršininką kompromituojančią medžiagą ir prisidėjus prie skandalo, kuris šių metų gegužę sužlugdė Austrijos vyriausybę. Tai antradienį pranešė laikraštis „Standard“.
 
Tyrimo komisija atliko kratas pas buvusį H. Ch. Strachės apsaugininką ir nustatė, kad jis rinko kompromituojančią medžiagą nuo 2015 metų. Pasak pareigūnų, asmens sargybinis yra susijęs su žmonėmis, nufilmavusiais skandalingąjį vaizdo įrašą Ibisos saloje, ir netgi teikė jiems H. Ch. Strachę kompromituojančią informaciją.
 
Austrijoje 2019 metų gegužės mėnesį kilo vadinamasis Ibisos skandalas, kai Vokietijos leidiniai „Spiegel“ ir „Suddeutsche Zeitung“ paskelbė trumpą 2017 metų vaizdo įrašo fragmentą, kuriame buvo užfiksuoti buvęs Austrijos laisvės partijos (FPO) lyderis ir vicekancleris H. Ch. Strachė ir jo pavaduotojas Johannas Gudenusas.
 
Slapta kamera nufilmuotuose kadruose Austrijos politikai su rusakalbe moterimi svarsto galimybę pirkti populiarų leidinį „Kronen Zeitung“ ir jame paremti partijos rinkimų kampaniją prieš 2017 metų parlamento rinkimus mainais į valstybinius užsakymus Austrijoje.
 
Paskelbus vaizdo įrašą, H. Ch. Strachė turėjo atsistatydinti iš vicekanclerio posto ir Austrijos laisvės partijos pirmininko pareigų. Austrijoje iširo koalicinė konservatorių ir dešiniųjų vyriausybė, rugsėjo 29 d. įvyks pirmalaikiai parlamento rinkimai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.26; 03:00
print