Sulaikyti Lenkijos piliečio pagrobėjai ir turto prievartautojai


Lietuvos policija, gavusi informaciją iš Lenkijos kolegų apie galimai pagrobtą Lenkijos pilietį, už kurį reikalaujama išpirkos, reagavo žaibiškai – per trumpą laiko tarpą, veikiant sudėtingomis sąlygomis, išaiškino įtariamuosius bei galimą pagrobto asmens buvimo vietą ir jį išlaisvino.
 
Lietuvos kriminalinės policijos biuro duomenimis, sausio 7-osios naktį Lietuvos policija iš Lenkijos Centrinio policijos tyrimo biuro gavo informaciją apie Lietuvoje pagrobtą Lenkijos pilietį, už kurio išlaisvinimą reikalaujama piniginės išpirkos. Pagal pirminę informaciją, Lenkijos pilietis verslo reikalais atvyko į Lietuvą ir dingo. Iš Lenkijos piliečio šeimos ir jo aplinkos už išlaisvinimą buvo reikalaujama piniginės išpirkos.
 
Lietuvos kriminalinės policijos biure buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto laisvės atėmimo ir turto prievartavimo. Išsiaiškinta, kad asmenų grupė, turėdama tikslą neteisėtai praturtėti, sausio 5-8 dienomis Vilniuje, panaudodama smurtą, pagrobė Lenkijos pilietį ir iš jo artimųjų reikalavo 20 000 eurų.
 
Policijos operacijos metu sulaikyti du įtariamieji – Lietuvos piliečiai gimę 1994 m. ir 1991 m. Atliktos 5 kratos Vilniaus mieste ir apskrityje.
 
Operacijos metu Lenkijos pilietis rastas be išorinių smurto žymių, jam suteikta psichologinė ir fizinė pagalba. Nustatyta, kad nukentėjusysis po pagrobimo kelias paras neteisėtai buvo laikomas keliose skirtingose vietose, vėliau buvo pervežtas į apleistas pagalbines patalpas Vilniaus apskrityje, iš kur ir buvo išlaisvintas policijos pareigūnų.
 
Abiem sulaikytiems įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – suėmimai. Ikiteisminis tyrimas tęsiamas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje. Įtariamųjų ratas gali plėstis.
 
Už neteisėtą laisvės atėmimą panaudojant smurtą ar laikant nukentėjusįjį nelaisvėje ilgiau nei 48 valandas Lietuvos Baudžiamajame kodekse numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė iki 4 metų. Už didelės vertės turto prievartavimą – laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 10 metų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.22; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *