Supaprastinami reikalavimai vertybinių popierių emitentams


Seimas pritarė Finansų ministerijos parengtiems Vertybinių popierių ir Lietuvos banko įstatymų pakeitimams, kuriais į nacionalinę teisę perkeliama Europos Parlamento ir Tarybos direktyva, nustatanti ir supaprastinanti emitentų* periodinės informacijos skelbimo reikalavimus.

„Priėmus įstatymų pakeitimus, šalies vertybinių popierių rinka taps patrauklesnė ir suteikianti daugiau galimybių investuotojams“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Įstatymų pakeitimais mažinama emitentų administracinė našta – atsisakoma reikalavimo rengti ir viešai skelbti ketvirčio finansines ataskaitas (paliekamas reikalavimas skelbti tik metinę ir pusmečio informaciją).

Be to, jie galės paprasčiau pasirinkti savo buveinės valstybę – nustatyta galimybė pasirinkti bet kurią Europos Sąjungos (ES) šalį, kuriose prekiaujama to emitento vertybiniais popieriais, taip skatinant laisvą kapitalo judėjimą ir ES vertybinių popierių rinkų patrauklumą.

Įstatymų pakeitimais taip pat nustatomi aiškūs pranešimo apie balsavimo teisių emitente įgijimą ar praradimą reikalavimai, pagal kuriuos privaloma pranešti ir apie su balsavimo teisėmis susietų finansinių priemonių įgijimą ar praradimą.

Potencialiems investuotojams sudaromos sąlygos prieiti prie visų ES valstybių reguliuojamos rinkos operatorių viešai skelbiamos informacijos per centralizuotą Europos elektroninės prieigos punktą, taip skatinant investavimą į Lietuvos ir ES valstybių vertybinių popierių rinkas.

Tam, kad būtų užtikrinta tinkama ir vieninga vertybinių popierių rinkų priežiūra visoje Europos Sąjungoje, Lietuvos bankui suteikiamos veiksmingos galios, nustatant pažeidėjams atgrasančias poveikio priemones.

* Emitentai  tai juridiniai asmenys, savo vardu siūlantys leisti ar leidžiantys vertybinius popierius, siekdami pritraukti investuotojų lėšas.

Informacijos šaltinis – Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyrius.

2015.11.27; 04:41

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.