Šv. Florijono diena: bus pagerbtas Ukrainoje žuvusių ugniagesių atminimas


Ugniagesių gelbėtojų automobiliai. Slaptai.lt nuotr.

Gegužės 4-ąją, Šv. Florijono dieną, sostinėje rengiamas minėjimas Katedros aikštėje. Iškilmingoje rikiuotėje dalyvaus 200 pareigūnų, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų.
 
Po vidurdienio už ugniagesius gelbėtojus ir jų šeimas Vilniaus arkikatedroje bus aukojamos šv. Mišios. Sostinės Katedros aikštėje tylos minute bus pagerbtas žuvusių Ukrainos ugniagesių atminimas. Prie mūsų šalies ugniagesių tylos minutei prisijungs ir Latvijos, Estijos bei Lenkijos ugniagesiai gelbėtojai. Aikštėje bus įrengta žuvusius ugniagesius simbolizuojanti šalmų ekspozicija. 
 
Už sąžiningą ir nepriekaištingą tarnybą, išgelbėtas gyvybes ir pasiaukojantį darbą bus apdovanoti labiausiai nusipelnę mūsų šalies ugniagesiai gelbėtojai.
 
Po šventinio minėjimo Katedros aikštėje įrengtoje ekspozicijoje gyventojai bus supažindinami, kaip pasirengti galimoms nelaimėms, pasirūpinti gaisrine sauga. Taip pat bus pristatyta gaisrinės technika ir įranga.
 
Specialiai įrengtose palapinėse gyventojams patars civilinės saugos ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros specialistai, ugniagesiai gelbėtojai, Bendrojo pagalbos centro, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos, Gaisrinių tyrimų centro pareigūnai ir darbuotojai.
Ugniagesių automobilis Konstitucijos prospekte. Slaptai.lt nuotr.
 
Mažųjų renginio dalyvių lauks ir nuotaikinga būsimųjų ugniagesių trasa, smagūs susitikimai su dviem bebriukais ugniagesiais. 
Ugniagesiai gelbėtojai visus svečius ir dalyvius vaišins iš gaisrininkų kirvuko išvirta koše.
 
Šv. Florijono dieną ne tik sostinėje, bet ir šalyje bus aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus, ugniagesiai rengs šventines rikiuotes, priims priesaikas, bus apdovanojami geriausi pareigūnai, o gaisrinėse vyks atvirų durų diena gyventojams.
 
Savo profesinę šventę šalies ugniagesiai šiemet pasitinka gaisrų ir gelbėjimo darbų metu išgelbėję 132 žmones, užgesinę per 4,5 tūkst. gaisrų ir atlikę tiek pat gelbėjimo darbų. Šiuo metu šalyje į gaisrus ir gelbėjimo darbus skuba 2700 ugniagesių gelbėtojų, tarp jų ir 11 moterų ugniagesių, sakoma Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) pranešime.
 
Daiva Krunglevičienė (ELTA)
 
2022.05.04; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *