Švedija dėl jos oro erdvės pažeidimo kviečia Rusijos ambasadorių


Švedija permetė papildomų pajėgų Gotlando salai ginti. EPA-ELTA nuotr.

Stokholmas, kovo 3 d. (AFP-ELTA). Švedija ketvirtadienį pranešė, kad dėl jos oro erdvės pažeidimo, kurį trečiadienį įvykdė keturi Rusijos naikintuvai, į Užsienio reikalų ministeriją išsikvies Rusijos ambasadorių.
 
„Tokiems klausimams numatytos įtvirtintos procedūros, apimančios pažeidimą įvykdžiusios šalies atstovo iškvietimą“, – naujienų agentūrai AFP teigė Švedijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Klara Hook.
 
„Šios procedūros bus taikomos ir šiuo atveju“, – pridūrė K. Hook, tačiau atsisakė pakomentuoti, ar Rusijos ambasadorius jau buvo iškviestas.
Rusijos naikintuvas. EPA – ELTA nuotr.
 
Nors Rusija yra pažeidusi Švedijos oro erdvę ir anksčiau, pastarasis incidentas dėl situacijos Ukrainoje vertinamas itin rimtai. „Atsižvelgiant į dabartinę situaciją, šį incidentą vertiname itin rimtai“, – sakoma trečiadienio vakarą paskelbtame Švedijos karinių oro pajėgų vado Carlo-Johano Edstromo pranešime.
 
Pasak karinių oro pajėgų, „pažeidimas“ buvo trumpas, tačiau incidentui užfiksuoti buvo pakelti Švedijos naikintuvai.
 
Švedijos gynybos ministras trečiadienį pasmerkė naujausią pažeidimą kaip „visiškai nepriimtiną“. „Švedija pasiųs labai aiškų diplomatinį signalą“, – AFP atsiųstame pranešime teigė Peteris Hultqvistas.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2022.03.04; 07:40
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *