Šveicarija išminavo tiltus Vokietijos pasienyje


Šveicarijos armija daugelį dešimtmečių slėpė, kad pasienio su Vokietija tiltuose esama sprogmenų; paskutinis iš jų – istorinis Holcbriuke tiltas, jungiantis Šveicarijos Štaino miestą su Vokietijos Bad-Zekingenu, ir formaliai priklausantis Vokietijai, – buvo išminuotas tik 2014 metų spalio viduryje, praneša vokiečių žurnalas Der Spiegel, remdamasis Bavarijos laikraščiu Der Sonntag ir televizijos ir radijo kompanija SWR.

Iš viso tilto konstrukcijoje buvo įtaisytos dvi penkių metrų aukščio kameros, kuriose buvo, matyt, šimtai kilogramų trotilo. Užpuolimo atveju tiltus buvo numatyta susprogdinti. 

Visi iki 2007 metų statyti automobilių tiltai per Reino upę Vokietijos pasienyje buvo įrengti panašiai. Leidinys pabrėžia, kad ši koncepcija buvo suformuota šaltojo karo laikotarpiu 1975 metais ir pirmiausia buvo skirta apsisaugoti nuo Varšuvos sutarties šalių tankų.

Šaltojo karo laikotarpiu tokias kameras tiltuose įtaisinėjo ir, pavyzdžiui, Vokietija, tačiau sprogmenų nedėdavo, praneša vokiečių leidinys.

Vokietijos kariškiams ir išminuotojams nebuvo žinoma apie Šveicarijos armijos veiksmus pasienyje. Jų nuomone, sprogmenis savo tikslams galėjo panaudoti teroristai.

Šaltinis: Der Spiegel

2014.11.29; 05:39

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *