Šveicarijos prezidentas nusprendė trauktis iš vyriausybės


Šveicarijos prezidentas Alainas Berset. EPA – ELTA foto

Bernas, birželio 21 d. (AFP-ELTA). Šveicarijos prezidentas Alainas Berset trečiadienį netikėtai paskelbė, kad 2023 metų pabaigoje pasitrauks iš vyriausybės po daugiau nei dešimtmetį trukusios tarnybos. 51 metų Socialistų partijos atstovas A. Berset sakė, kad metų pabaigoje pasitrauks iš Šveicarijos Federalinės tarybos vyriausybės, o sostinėje Berne skubiai surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė, kad atėjo „tinkamas metas pasitraukti“.
 
Turtingos Alpių šalies prezidento pareigas kasmet rotacijos principu perima vienas iš septynių tarybos narių. A. Berset yra jauniausias ir kartu ilgiausiai dirbantis ministras, prie vyriausybės prisijungęs 2012 metais. Prezidento pareigas jis eina antrą kartą, prieš tai jas užėmė 2018 metais. „Jaučiu, kad padariau viską, kas įmanoma. Atidaviau viską“, – sakė jis. Federalinei tarybai jis sakė, kad planuoja palikti vyriausybę „metų pabaigoje“.
 
A. Berset buvo vienas svarbiausių veikėjų organizuojant skubų sunkumų ištikto banko „Credit Suisse“ perėmimą, kurį per šių metų kovo mėnesio savaitgalį įvykdė jo didesnysis konkurentas UBS. Jis baiminosi, kad priešingu atveju antrasis pagal dydį Šveicarijos bankas būtų žlugęs per kelias dienas ir sukėlęs chaosą šalyje, o galbūt ir pasaulinę bankų krizę.
 
A. Berset yra Šveicarijos vidaus reikalų ministras ir, būdamas atsakingas už sveikatos apsaugą, atliko svarbų vaidmenį šaliai kovojant su COVID-19 pandemija. 2020 metų gruodį jis pripažino, kad vyriausybė suklydo per daug sušvelnindama apribojimus, todėl per antrąją pandemijos bangą šalyje buvo užfiksuoti vieni didžiausių infekcijos atvejų skaičių Europoje. Krizės įkarštyje jis sulaukė grasinimų nužudyti ir jam buvo paskirta policijos apsauga – itin retas atvejis Šveicarijoje.
 
2024 metais Šveicarijos prezidento pareigas užims dabartinė viceprezidentė, gynybos ministrė Viola Amherd, priklausanti centro dešiniųjų Centro partijai.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2023.06.22; 07:17
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *