Šventinį savaitgalį ugniagesiai gesino per pusantro šimto gaisrų


Ugniagesiams tenka gesinti degančią žolę. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Ilgąjį šventinį savaitgalį ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 153 gaisrų ir atliko 83 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu buvo traumuotas vienas žmogus, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
 
Šeštadienį, 8,47 val., Panevėžyje, Pušaloto gatvėje, atvira liepsna degė medinis gyvenamasis namas. Atvykę ugniagesiai iš namo išnešė sąmonę praradusią moterį. Greitosios pagalbos medikai ją išvežė į ligoninę. Gaisro metu sudegė mansardinis namo aukštas, buvo nuardyta dalis stogo.
 
Tą pačią dieną, 15.16 val., Kaune, Jonavos gatvėje, bendrabutyje ketvirtajame aukšte liepsnojo bendrojo naudojimo virtuvė. Gaisro metu sudegė buitinė technika ir baldai, apdegė koridoriaus sienos ir lubos, butų durys.
 
Tuo pačiu metu Kretingoje, Vytauto gatvėje, degė vieno aukšto daugiabučio stogas. Iš namo ugniagesiai išvedė du žmones, jie nenukentėjo. Gaisro metu apdegė apie 50 kv. m skiedrų stogo. Autonominių dūmų detektorių butuose nebuvo.
 
Apie 17 val. Šalčininkų rajone, Gerviškių seniūnijoje, Daučiūnų kaime, degė 60 arų žolės. Nuo jos užsidegė medinis požeminis lauko rūsys. Ugniagesiai nuo liepsnų išsaugojo gyvenamąjį namą ir 3 ūkinius pastatus.
 
21.36 val. buvo pranešta, kad Vilniuje, Naugarduko gatvėje, atvira liepsna dega butas daugiabučio antrajame aukšte. Ugniagesiai, naudodami ištraukiamąsias kopėčias, pateko į butą ir užsuko dujas. Iš gretimo buto jie iškėlė 2 vyrus ir moterį. Išvėdinus laiptinę, iš kitų butų buvo išvesti 5 suaugusieji ir 2 vaikai. Gaisro metu bute smarkiai apdegė virtuvė ir joje buvę daiktai, vidaus durys, aprūko kambariai ir laiptinė. Dūmų detektoriaus, kaip pažymima PAGD pranešime, bute nebuvo.
Gaisrininkų automobilis. Slaptai.lt nuotr.
 
Pirmadienį apie 14 val. Kauno rajone, Alšėnų seniūnijoje, Poderiškių kaime, degė medinio gyvenamojo namo palėpė. Gaisro metu apdegė medinės konstrukcijos. Dūmų detektorius name buvo.
 
Antradienio naktį, 1.20 val., buvo pranešta, kad Plungės rajone, Babrungo seniūnijoje, Babrungėnų kaime, kaimo turizmo sodyboje dega negyvenamas medinis pastatas. Atvykus ugniagesiams, jis jau buvo apimtas liepsnų. Gaisro metu išdegė pirtis ir 3 poilsio kambariai. Įvykis tiriamas.
 
Šeštadienį, 11.32 val., buvo pranešta, kad Panevėžyje, Nevėžio upėje, matyti nuskendęs automobilis. Jis gulėjo upės dugne, apvirtęs ant stogo. Naudodami automobilinę gervę, ugniagesiai jį pritraukė prie kranto. Automobilį iškėlė techninė pagalba. Viduje buvo rastas moters kūnas.
 
11.40 val. gautas pranešimas, kad Molėtų rajone, Čiulėdų seniūnijoje, Damošiškių kaime, ant žmogaus užvirto traktoriukas. Jis buvo prispaudęs vyro koją. Ugniagesiai atvertė traktoriuką ir išlaisvino žmogų. Jis buvo perduotas medikams.
Ugniagesių gelbėtojų automobiliai. Slaptai.lt nuotr.
 
13.20 val. Vilkaviškio rajone, Pilviškių miestelyje, kanale buvo rastas nuskendusio žmogaus kūnas. Jį ištraukė ugniagesiai.
 
18.14 val. pranešta, kad Kaune, Virvių gatvėje, iš traukinio cisternos veržiasi dūmai. Ugniagesiams atlikus žvalgybą nustatyta, kad dėl oro ir cheminės medžiagos temperatūros skirtumo cisterna garavo. Teritorija buvo aptverta, atlikti oro užterštumo ir radiacijos matavimai, kurie parodė, kad pakitimų nėra. Iš namo, esančio už 30 m, buvo evakuoti 4 suaugusieji ir 2 vaikai. Nustačius, kad cisterna pavojaus nekelia, ji buvo patraukta į UAB „Margūnas“ teritoriją.
 
Pirmadienio pavakary Alytaus rajone, Alovės seniūnijoje, Venciūnų kaime, iš tvenkinio buvo ištrauktas žmogaus kūnas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.06; 11:46
print